Nano Fat Yağ Transferi - Dr. Yavuz Özsular

Nano Fat Yağ Transferi

Nano Fat Yağ Transferi

Nano fat greft uygulamasında asıl amaç yağ dokusundaki kök hücreyi elde etmektir. Bunun için yağ dokusu alındıktan sonra kapalı sistemde kapsüllere aktarılır ve özel filtrelerle 0,7mm kalınlığındaki kanüllerden geçebilecek kadar inceltilir. Bu sırada canlı yağ hücreleri parçalanır. Bu işlemde asıl amaç mezenkimal kaynaklı kök hücrelerden zengin bir yapı elde etmektir. Filtremeler sonucunda elde edilen emülsüyon yağ hücresi içermez, içerisinde bol miktarda kök hücre, sitokin(büyüme faktörünün ortaya çıkmasını sağlar), iyileşmeyi sağlayan hücreler vardır.

Elde edilen nano fat yüzünüzde önceden planlanan bölgelere uygulanır. Bu uygulamada asıl amaç dolgunluk vermek, hacim sağlamak değildir.

Uygulama yapılacak bölge konforlu bir işlem için önceden uyuşturulur ve o bölgeye yoğun kök hücre, büyüme faktörleri ve kök hücreyi destekleyen iyileşme hücreleri künt uçlu ince kanüllerle aktarılır. Kök hücreler yerleşimini tamamladıktan sonra hasarlı dokuları onarmaya, kopmuş bağların yerine hücrelerini yerleştirmeye, o bölgedeki hücreleri desteklemeye ve kalitesini arttırmaya başlar. Tüm bu içten onarım cilt kalitenizin artmasını, cildinizin parlamasını ve ışıldamasını, lekelerin azalmasını, rengin açılmasını, daha genç bir cilde kavuşmanızı sağlar.

kok hucreden zengin yag transferi 1
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  Uygulama Alanları

  • Lekeli, kalitesi azalmış, hasarlanmış her bölgeye uygulanabilir.
  • Akne çukurlarına uygulandığında cildin daha iyi toparlandığı görülecektir.
  • Göz altı morluklarında o bölgenin hücre kalitesini arttırarak cilt onarımını sağlar.
  • Saç derisine uygulandığında saç köklerinde saç köklerini güçlendirici ve olumlu sonuçları görülür.
  • Boyun ve üst göz kapağı gibi ince derili alanlara verilir.

  Sonucunu Ne Zaman Gözlerim?

  2-6 ay arasında etkisi görülmeye başlar. Çünkü transfer edilen hücrelerin yeni dokulara kendini kabul ettirme ve yerleşme süreci vardır. 18 aya kadar sonuçlarını gözlemlenebilir. Bu süre kişinin yapısına bağlıdır.

  Belirli aralıklarla 3 seans planlandığında etki süresi uzamaktadır.

  Avantajları

  • Kök hücre, büyüme faktörleri ve kök hücreyi destekleyen hücreler yoğun miktardadır.
  • Yüzünüze ekstra bir hacim değil sadece canlandırma ve iyileşme sağlar.
  • Kök hücrenin sağladığı tüm avantajları getirir.
  • Beraberinde uygulanacak liposuction detaylı planlandıysa fazla yağlarınızdan kurtulup kıvrımlı ve biçimli hatlara sahip olursunuz.
  error: İçerik korunmaktadır !!