Dudak Dolgusu

Anestezi
Anestezik Krem
Operasyon
15 dk
Ağrı
1/5
İyileşme
1-2 Gün
Hast. Kalış
-
Pansuman
-
Korse
-

Dudak Dolgusu Nedir?

Yüze ifade ve karakter katan bir diğer organ da dudaktır. Yüzyıllardan beri insanlara kalın, dolgun ve şekilli dudaklar daha çekici ve estetik gelmektedir.

Dudak dolgusu kendi dudak yapınıza ve yüz simetrinize uygun olarak dudaklarınıza dolgu maddesi ile hacim, dolgunluk, şekil kazandırılmasıdır.

Dudaklar yoğun damar içerir ve hareketli yapısı ile vücudun diğer kısımlarından farklıdır. Bu yüzden dudak için özel olarak geliştirilmiş hyarulonik asitli dolgular kullanılır. Küçük bir enjeksiyonla uygulanır.

Dudak Dolgusu Dudakta Hangi Bölgelere Yapılır?

Bu konuda kişinin estetik beklentileri önemlidir. Bazı hastalar daha feminen dudaklar isterken bazı hastalar daha dolgun ve iddialı, bazı hastalar daha bebeksi, bazı hastalar dolgu yaptırdığım belli olmasın doğal olsun istemektedir.

Bazen dudağın sadece kırmızı alanına yapılırken, bazen sadece dudak kontürü denilen dudak dokusu ile derinin birleştiği alana yapılır. Bazen de sadece alt veya üst dudaklara yapılır.

Doktorunuz yüzünüzle en uyumlu görüntüyü sağlamak için uygulamanızı yapacaktır.

Dudak Dolgusu, Dr. Yavuz Özsular
Dudak Dolgusu, Dr. Yavuz Özsular

Doktorunuza Sorun...

  Dudak Dolgusu, Dr. Yavuz Özsular
  Dudak Dolgusu, Dr. Yavuz Özsular

  Dudakların hacmi artar dudaklar daha dolgun ve daha kıvrımlı görünür. Hyarulonik asidin su tutma özelliğinden dolayı dudaklarınız daha nemli görünür.

  Estetiğin amacı yüzünüze uyumlu ve güzel bir görünüm sağlamaktır. Doktorunuz yüz yapınıza göre uygulanabilecek bir alt ve üst limit belirtir. Sizin de beklentileriniz ile en uygun miktar seçilir. Uygulama esnasında kontrol ederek yeterlilik miktarı belirlenebilmektedir.

  Dudaklar hassas organlardır ve bu bölgeye uygulanan işlemler ağrılıdır. Uygulama öncesi anestezi etkisi olan kremler sürülür, ağrı eşiğiniz düşükse beraberinde enjeksiyon ile anestezi uygulanır. Uyuşma sağlandıktan sonra konforlu bir şekilde ince uçlu özel iğnelerle işlem gerçekleştirilir. 10-15 dakika süren hızlı ve kolay bir işlemdir.

  Evet uygulama kısa basit ve güvenilirdir. Uygulama sonrası kişi normal hayatına devam edebilir.

  İlk 3 saat aşırı mimiklerden kaçınmalı, aşırı sıcak ve aşırı soğuk yemek yenilmemeli, içecek tüketilmemelidir. Ruj sürülmemelidir. Aşırı sert çiğneme gerektiren hareketlerden kaçınılmalı ve darbe alınmamalıdır.

  6-12 ay arası kalıcılığı vardır. Hyarulonik asit vücutta doğal bulunan bir maddedir ve vücut tarafından emilir. Kişinin vücudunun dolguyu parçalama hızı, dolgunun kalitesi önemlidir.

  18 yaşını geçmiş, hamilelik ve emzirme döneminde olmayan; dudağının hacmini, biçimini, kıvrımını değiştirmek daha dolgun daha şekilli dudaklara sahip olmak isteyen tüm kadın ve erkekler bu işlemden faydalanabilir.

  Dudak Dolgusu, Dr. Yavuz Özsular
  Dudak Dolgusu, Dr. Yavuz Özsular
  Dudak Dolgusu, Dr. Yavuz Özsular
  error: İçerik korunmaktadır !!