Kök Hücrelerin Çoğaltılması ve Transferi - Dr. Yavuz Özsular

Kök Hücrelerin
Çoğaltılması ve Transferi

Kök Hücrelerin Çoğaltılması ve Transferi

Doktorunuz kulağınızın arkasından görünmeyecek ve estetiği bozmayacak şekilde 3-5mm boyutunda küçük biyopsi parçası alır. Ya da vücudunuzun herhangi yağlı bir kısmından mini liposuction ile az miktar yağ alınır. Alınan bu dokular kök hücrelerce zengindir. Bu hücreleriniz çoğaltılması için özel taşıma koşullarında sağlık bakanlığınca onaylı kök hücre labaratuvarlarına gönderilir. 4-6 hafta boyunca bu özel labaratuvarlarda sizin kök hücreleriniz çoğaltılır. Tekrar özel saklama koşulları ile kliniğe getirilir. Doktorunuz ihtiyacınız olan bölgelere yeni kök hücrelerinizi transfer eder.

Hücrelerin transfer edildikleri bölgeye adapte olması bağ kurması zaman alacaktır bu yüzden sonucunu 2-12 ay içerisinde görmeye başlarsınız. Etkisi zaman içinde artarak kendini gösterir. Bu uygulama ile 4-8 yıl önceki fibroblast hücre sayınıza ulaşmış olursunuz.

Bu uygulamanın kalıcılık süresi fibroblast hücrelerinizin ölme hızına, yani yaşlanma hızınıza bağlıdır. 3 yıla kadar uygulamanın etksini görmek mümkündür.

kok hucrenin cogaltilmasi
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  Uygulama Tekrarlanabilir Mi?

  Tamamen kendi dokunuz kendi hücreniz olduğu için güvenilir bir uygulamadır. FDA onaylı bir uygulamadır. 1 yıldan sonra istenilen vakit tekrarlanabilir.

  Avantajları

  Transfer edilen kök hücre miktarı daha yoğundur.

  Kök hücrenin katmış olduğu canlılık, gençlik

  error: İçerik korunmaktadır !!