Ameliyat Olacağınız Hastane ve Kontrolleriniz - Dr. Yavuz Özsular

Ameliyat Olacağınız Hastane ve Kontrolleriniz

Ameliyatınızın Gerçekleşeceği Hastane

Türkiye’deki hastaneler standart ve donanım olarak Dünya’nın en iyilerindendir.

Ameliyatlarınız sağlık bakanlığının yetkilendirdiği, denetlediği ve sağlık turizmi sertifikası olan donanımlı özel hastanelerde alınmaktadır. İstanbul’da sağlık turizmine yoğun ilgi vardır. Her gün Dünya’nın farklı birçok ülkesinden yüzlerce hasta full donanımlı hastanelerde başarılı bir şekilde ameliyat olmakta ve ameliyat sonrası dinlenme sürecini tatile çevirerek mutlu bir şekilde ülkesine dönmektedir.

Ameliyat olacağınız özel hastaneler;

Kurulduğu ortam (yeşil alan, otopark, ulaşım şartları, gürültü hava ve su kirliliğine maruz olmaması),

Hasta odaları (hastanın sağlığı, hijyeni, konforu ve mahremiyeti için düşünülmüş tüm detaylar, engelli hastalara uygun nitelikte olması, oda içerisindeki banyo ve lavaboların uygun yeterlilikte olması)

Yoğun bakım (acil bir durumda hastanın yakından, ekstra bir titizlikle izlenip takip ve tedavisinin yapılacağı bölümlerdir.)

Hemşire istasyonları( hastanın bakımını sağlamak, hastaya anında ulaşabilmek, hasta odası ve istasyon arasındaki çağrı sistemi ile hastayla iletişim halinde olmaktadır.)

Ameliyathaneler (her odada bir ameliyat yatağı vardır ve bir ameliyat alınır. Ameliyathaneler koridor genişlikleri ile, iç oda genişlikleri ile, tam steril iç ortamları, son donanımlı teknolojik altyapısı ve cihazları ile, yeterli yardımcı personel ve hemşire sayısı ile, hepa filtreli iklimlendirme sistemleri ve daha bir çok detayı ile Avrupa standartlarındadır.)

Acil ünitesi (acil bir durumda 24saat hastanın başvurabilmesi için her türlü imkana, donanıma ve malzemeye sahiptir.)

Ve daha birçok başlık altında çok ciddi denetimler ve kurallara tabidir.

Kontroller

Ameliyat sonrası 1yada 2 gece hastanede kalırsınız. Sonrasında doktorunuzun reçete edeceği ilaçlar ve bilgiler ile taburcu olursunuz. İlk kontrol günü ameliyata göre değişiklik göstermektedir. İlk kontrol gününe kadar İstanbul’da olmalısınız.

İlk kontrolde pansumanlarınız yapılır, iyileşmenize bakılır. Bir sıkıntı yoksa evinize dönebilirsiniz. 2. 3. ve diğer kontroller online olarak ya da İstanbul’a gelerek gerçekleştirilebilmektedir. İleri dönemde bir kontrolün mutlaka yüz yüze doktor muayenesi ile olmasını önemsiyoruz.

İleri dönemde gerçekleştirilen kontrol seansları hastalarımız için ikinci bir tatil planı oluşturmaktadır. Bu sefer tamamen iyileşmiş olan hastalarımız yeni vücutlarıyla yüzleriyle, diledikleri gibi gezebilmekte ve kontrollerini yaptırabilmektedir.

error: İçerik korunmaktadır !!