Badem Göz Estetiği

Anestezi
Lokal / Genel
Operasyon
1 saat
Ağrı
1-2
İyileşme
7 gün
Hast. Kalış
-
Pansuman
5 gün
Korse
-

Badem Göz Ameliyatı

Bilimsel adı olmamakla birlikte, tariflenen adıyla badem göz ameliyatı: göz kapağının dış kısmına uygulanan kantoplasti /kantopeksi ameliyatıdır.

Genç ve görsel algısı güzel olan bir göze dışarıdan bakılınca dış göz kenarı iç göz kenarından 2mm daha yukarıdadır.

Bazen yaşlanma ile bazen yapısal çökmeler nedeniyle aşağı düşen lateral açılanma ve yuvarlaklaşan göz küresi yapılacak müdahale ile tedavi edilir. Dış göz kenarlarının daha yukarı taşınması ve daha çekici görünmesi için gözün lateral kantal tendon ya yukarıya doğru dikişlerle alınır (kantopeksi) ya da kesilip yukarıda yeni yerine adapte edilir. Yapılan bu uygulamalar ile gözler daha yatay düzlemde ve çekici görünür.

Ameliyat göz laterali kesişim noktasında 1 cm lik kesi ile açık olarak yapılabileceği gibi alt veya üst göz kapak blefaroplastisi ile kombine olarak da yapılabilir. Ayrıca son dönemde öne çıkan endoskopik yöntemle badem göz (diğer adları fox eyes , bella eyes, kedi göz) yapılabilir.

Badem Göz Estetiğinin Avantajları

 • Gözler daha çekici ve şekilli görünür.
 • Gözler yüze daha genç bir ifade kazandırır.
 • Daha çekik göz yapısı sağlar.
 • Daha simetrik göz yapısı sağlar.
 • Aşağı bakan dış göz kenarlarını daha yukarı taşır.
Badem Göz Estetiği, Dr. Yavuz Özsular
Badem Göz Estetiği, Dr. Yavuz Özsular

Doktorunuza Sorun...

  Hastalarıma Tavsiyem Hep Şu Yöndedir: Trendler, Akımlar Gelip Geçicidir. Siz Zamansız Bir Şekilde Kendinize Özgü Ve Güzel Olun. 

  Op. Dr. YAVUZ ÖZSULAR

  18 yaşını doldurmuş tüm kadın ve erkekler bu operasyon için başvurabilir. Doktorunuz muayene ettikten sonra operasyonun sizin için uygun olup olmadığına karar verecektir.

  Doktorunuz muayene sırasında beklentilerinizi ve şikayetlerinizi dinleyecektir. Doktorunuz cilt yapınıza, yaşınıza, göz ve kaş yapınıza, yüz yapınıza bakacaktır ve beklentileriniz dahilinde sizin için en uygun operasyonu planlayacaktır. Muayene sırasında görsel ve videolarla yaklaşık sonucu hakkında bilgi sahibi olmanız sağlanır.

  Doktorunuzun muayene sırasında tahlil istediyse öncelikle bu tahlilleri yaptırmalı ve sonuçlarını paylaşmalısınız. Doktorunuzun bırakmanızı ve kullanmanızı istediği ilaç varsa belirtilen şekilde uygulamalısınız. Operasyondan yaklaşık 1 hafta önce tuz tüketiminin azaltılması, operasyon sonrasında şişlik ve ödemin daha az olmasını sağlayacaktır.

  Aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçları doktorunuza danışarak 1 hafta önce bırakmalısınız.

  Badem göz estetiği lokal anestezi veya genel anestezi ile gerçekleştirilir. Lokal anestezi ile gerçekleşen operasyon öncesi ekstra bir hazırlık ve açlık süreci yoktur. Genel anestezi ile gerçekleşen operasyon öncesi genel anestezi kuralları geçerlidir.

  Operasyondan yaklaşık yarım saat önce hastaneye gelmelisiniz. Sizin için özel ayrılmış odanıza yerleştikten sonra dinlenirken, doktorunuz ve asistanı sizi odanızda ziyaret ederler. Hastaneye gelirken makyaj yapmamalı, takma kirpik, pircing benzeri operasyona engel oluşturacak aksesuarları çıkarmalısınız. Yüzünüz temizlenip steril edildikten sonra birkaç bölgeden enjeksiyon ile lokal anesteziniz uygulanır, uyuşma başladıktan sonra lokal anestezinin konforunda hiçbir acı ağrı hissetmeden doktorunuz ameliyatınıza başlar.

  Yaklaşık 1 saat süren operasyon başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra pansumanlarınız yapılır ve dinlenmeye alınırsınız.

  Ameliyattan önceki gece en son 12 de yemek yenilebilir ve su içilebilir. Ameliyat genel anestezi ile olacağı için en az 6 saatlik açlık ve susuzluk gerekmektedir. ( bu noktaya dikkat edilmediği takdirde ameliyatınız ertelenebilir iptal edilebilir.)

  Ameliyattan önceki gece yatmadan önce ılık bir duş rahatlatıcı olacaktır ve ameliyata gelirken kesinlikle makyaj yapılmamalıdır.

  Ameliyat sırasında tırnaklarda oje, cila olmamalıdır.

  Peruk, küpe, yüzük, pircing çıkarılmalıdır. (vücudunuzda metal hiçbir aksesuar bulunmamalıdır.)

  Operasyon sabahı sizin için önceden ayırılmış odanıza yerleşir ve dinlenirsiniz. Bu sırada operasyon ile ilgili son hazırlıklarınız gerçekleştirilir. Doktorunuz ve asistanı sizi operasyon öncesi ziyaret ederler.

  Operasyonunuz için genel anestezinin verilmesi ile doktorunuz sizin için değişimler yapmaya başlar.

  Operasyon bitiminde pansumanlarınız ve lokal anestezi uygulamanız yapılır, yavaşça uyandırılırsınız.

  Ameliyat sonrası ilk birkaç saat lokal anestezinin etkisi devam ettiği için herhangi bir acı ağrı hissetmezsiniz. Sonrasında ağızdan hafif ağrı kesiciler yeterli olacaktır. Operasyondan 1-2 saat sonra hafif bir yemek ile yemek yemeye başlayabilirsiniz. Hastanede yatış yoktur. Kendinizi iyi hissettiğinizde evinize gidebilirsiniz.

  Operasyondan sonra biraz ödem şişlik ve göz çevresinde hafif morluklar normaldir ve geçicidir. İlk 3-5 gün artan şişlikler sonrasında inmeye başlar. Yaklaşık 2 hafta sonra gözünüzün yeni şekli oturacaktır. Yeni gözleriniz bakışlarınıza daha genç, daha çekici bir ifade kazandıracaktır.

  Ameliyattan sonra ilk 5 gün sırt üstü yatarak uyumalısınız.

  Ameliyattan sonra gözü nemli tutan damla ve jeller göz kuruluğunun önüne geçmektedir.

  Ameliyattan sonra dışarı çıkarken güneş gözlüğü takmalı, yara iyileşmesi tamamlandıktan göz çevresine sonra güneş koruyucu krem uygulanmalıdır.

  Ameliyatlı bölgeye ilk 3 hafta kibar davranılmalı, sert şekilde kaşıyıp ovuşturmamalısınız.

  Ameliyattan 3 hafta sonra pilates ve esneme hareketleri yapabilirsiniz, tamamen günlük alışkanlıklarınıza dönebilirsiniz.

  Bazı operasyon tekniklerinden sonra ilk 2-3 hafta gözün tam kapanamaması normaldir ve doktorunuz operasyon sırasında bunu hesaplayarak ameliyatınızı gerçekleştirmiştir. 2-3 haftanın sonunda göz kapağınız doğal kapanma seviyesine ulaşacaktır. Bu süreçte gözü nemli tutacak bir jel uygulanması faydalı olacaktır.

  Operasyon sonrası dikiş izleri iyice ten renginizi alacak, makyajsız dahi fark edilmeyecek kadar silikleşecektir.

  Bu ameliyat sonucu uzun yıllar kalıcıdır. Elbette uzun vadede insan organik ve değişen bir yapı olmasından kaynaklı yaş alma süreci ile birlikte hafif esnemeler olabilmektedir. Yaşla birlikte tekrar edilebilir.

  Yaklaşık 1 saat sürmektedir. Yapılacak ek bir işlem varsa süre biraz daha uzamaktadır.

  Badem göz ameliyatında hedeflenen dış göz kenarının yukarı konumlandırılarak gözün dış kenarının daha çekik, daha yukarıda ve daha genç görünmesidir. Bu ameliyat ile gözler ve bakışlar daha derin daha çekici bir ifade kazanır.

  Üst göz kapağı ameliyatında ise üst göz kapağı üzerindeki fazla deri çıkarılarak, gözün üzeri deyim yerindeyse ferahlatılır, aydınlatılır. Gözün üzerine çöken fazla deri boylu boyunca çıkınca daha genç bir göz yapısı elde edilir.

  Hastanın gözünün dış kısmının aşağı doğru olmasının yanı sıra, üst göz kapağı derisinde de sarkma ve fazlalık varsa bu iki ameliyatın birlikte planlanması sonucu çok daha başarılı ve etkili kılacaktır.

  error: İçerik korunmaktadır !!