Dermapen Uygulaması - Dr. Yavuz Özsular

Dermapen Nedir?

Anestezi
Anestezik Krem
Ameliyat
30 dk
Ağrı
1/5
İyileşme
2-3 Gün
Hast. Kalış
-
Pansuman
-
Korse
-

Dermapen

Ciltte saniyeler içinde mikro kanallar açarak cilt kalitesini arttırmayı hedefleyen bir mikro iğneleme sistemidir.

Cildin üst tarafından mikro iğnelere sahip bu cihaz 900 lik açılarla uygulanır. Cildin alt katmanlarında yarattığı mikro travmalar o bölgedeki kök hücreleri uyarır ve kök hücrelerin içgüdüsel olarak iyileştirme, onarma mekanizmaları devreye girmiş olur. Kök hücrelerin iyileştirme mekanizmaları ile uygulanan bölgedeki kollajen ve elastin üretimi artar, cildin canlılığı kalitesi artar.

Aynı zamanda açılan bu kanallar ile cilt altı emilim normalin 10-20 katı kadar nüfuza açıktır. Bu aşamada cilde verilen ve uygulanan her madde yüksek miktarda ve hızlı bir şekilde emilmektedir. Cildin ihtiyaç duyduğu mezoterapi için somon DNA, vitamin, mineraller, lifting solüsyonları, leke açıcılar, prp, fat juice kısacası neye ihtiyaç varsa uygulayarak cildin alt tabakalarına kadar nüfuz etmelerine yardımcı olur. Sıradan bir günde uygulayacağınız tedavi içeriklerine kıyasla 10-20 kat daha fazla emilir. Bu da tedavinizin daha fazla amacına ulaşacağını ifade eder.

dermapen
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  dermapen 2
  dermapen 223

  Doktorunuz muayene sırasında cildinizi, cilt sıkılığınızı, yaşınıza oranla cilt kalitenizi muayene eder, beklenti ve şikayetlerinizi dinler. Cildinizin ihtiyaçları doğrultusunda tedavi süreciniz planlanır.

  Hastanın yüzü temiz bir şekilde yıkanmalı, makyaj kalmamalıdır.

  İşlem öncesi hastanın yüzüne anestezi içerikli kremler sürülmesi yeterli olacaktır. Bazı hastalarımız hafif bir rahatsızlık hissi olarak tanımlamakta ve öncesinde anestezi içerikli kremlere ihtiyaç duyulmadığını belirtmektedir.

  Yeterli uyuşma sağlandıktan sonra yüz temiz bir şekilde yıkanmalı, anestezi kreminden arındığına emin olunmalı, çünkü birazdan cildinizin yüzeyinde bulunan her şey 10-20 kat emilim gücünde olacak.

  Kullanılan cihazların FDA onaylı güvenilir ve bilinirliği olan markalar olması önemlidir. İğneler kişiye özeldir ve tek kullanımlıktır. Steril kutusundan yeni bir iğne başlığı çıkarılır cihaza yerleştirilir ve uygulama başlar.

  Cildinizin hangi bölgede hangi kalınlıkta olduğuna bakılarak dermapen iğne uzunluğu ayarlanır. Yeterli girişim sağlandıktan sonra tedavi amaçlı solüsyonlar sürülür ve mikro kanalların tekrar kapanması beklenir. Bu süreçte çıplak el ya da steril olmayan hiçbir şey yüze değmemelidir. Yarım saat kadar beklemek yeterli olacaktır.

  İlk birkaç saat yüze kesinlikle su, yabancı bir madde, makyaj malzemesi sürülmemelidir. Güneşe çıkılmamalı, hatta kuvvetli florosan ışıktan da kaçınılmalıdır. Güneşe maruz kalmak kaçınılmazsa güneş koruyucu sürülmelidir. Akşam loş bir ışıkta oturmak tercih edilmelidir. Uyuduğunuz yastığın kılıfının temiz olduğundan emin olmalısınız.

  6 saat sonra yüzünüzü suyla yıkayabilir, nemlendirici sürebilirsiniz. İlk birkaç gün cildiniz tahribatın etkisi ile daha fazla neme ihtiyaç duyacaktır. Cildinizi sık sık nemlendirin.

  İlk birkaç gün yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanımı(gün içinde yenileyerek) çok önemlidir. Güneş koruyucu olmadan güneşe çıkarsanız cildiniz henüz hassas olduğu için leke oluşabilir.

  Cildinizin eski formuna dönerken ışıldadığını ve kalitesinin arttığını gözlerinizle göreceksiniz.

  Gözenekleri sıkılaştırır.

  Akne izlerinin azalmasına yardımcı olur.

  Hasarlı ciltleri tedavi eder.

  Skar ve izlerin tedavisine destek sağlar.

  Cilt kalitesini arttırır.

  Cilt altı kök hücreleri uyarır.

  Mezoterapi ve vitaminlerin cilt altına daha çok nüfuz etmesini sağlar.

  Uygulaması pratiktir. Ön hazırlığı ve sonrası zahmetli değildir.

  Dermapen güneşin eğik geldiği sonbahar, kış ve ilkbahar aylarında yaptırılmalıdır.

  Hatta biraz detaylı değinecek olunursa iş çıkışları güneşin etkisini yitirdiği saatlerde yaptırılması (ilk birkaç saat güneş koruyucu sürmeye gerek kalmadan) daha da faydalı olacaktır.

  Dermapen tek seansta mucizevi sonuçlar yaratacak bir sihirli değnek değildir. Daha iyi sonuçlar görmek için doktorunuzun uygun gördüğü seans miktarını uygulamalısınız.

  Dermapen var olan derin kırışıklıklarınızı ütüler gibi pürüzsüzleştirmez. Bunun için başka tedavi yöntemlerini araştırmalısınız. Cilt kalitesinde olumlu değişiklikler yaptığı için ince çizgilerin oluşumunu geciktirir.

  Depmapen uygulamasında o bölgeye kök hücre transferi olmaz yani artmaz. Var olan kök hücreleriniz uyarılır.

  Maalesef bir işlemin uygulama anlamında basit olması ve ekonomik kaygıların ağır basması uygulama cesaretini arttırmaktadır.

  Örneğin saçını kestirmek için birçok insan kasaba ya da terziye gitmezken söz konusu sağlık olunca aynı duyarlılıkta olamayabiliyor.

   Cildiniz için yaptıracağınız girişimsel işlemler Sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış ve yetkilendirilmiş merkezler olmalıdır ve bu merkezler FDA onaylı ürünler ile tedavinizi gerçekleştirmelidir.

  Aksi takdirde neredeyse saç teli kalınlığında bir dermapen iğnesi amacı sizi güzelleştirmek iken daha büyük tedaviler görmenize yol açacak izlere yol açabilir. Ya da mikrop kapıp istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

  Seanslar yeteri miktarda uygulanmalıdır, fazlası ciltte skar oluşumuna sebep olabilir.

  Ayrıca seans aralıkları 21 günden daha az olmamalıdır. Yara izi iyileşmesi 21 gündür. 21 gün beklenmeden planlanan seansların sonucunda skar oluşabilir.

  Evet cildinizde hiçbir problem yoksa da yaptırabilirsiniz. Sadece tedavi edici amaçlı değildir. Cildinize derinlemesine bakım ve içeriden nem miktarını arttırma amaçlı da yapılmaktadır. Daha geniş aralıklarla düzenli olarak yaptırmak cildiniz için sürekli içten bir uyarılma ile, cilt kalitenizi arttırarak cildinize ışıltı kazandıracaktır.

  Doktorunuz tedavinizin amacına göre karar verecektir. Süreç akne tedavisinde farklı, cilt kalitesini arttırmaya yönelik tedavide farklı ilerlemektedir.

  Ortalama maksimum peş peşe 4- 5 seans uygulamaktayız. Sonrasında en az 6 aylık bir ara verildikten sonra ve tekrardan seans planlanması düşünülebilir.

  error: İçerik korunmaktadır !!