Yüze İp Askı Operasyonu | Doktor Yavuz Özsular

Yüze İp Askı

Anestezi
Lokal
Ameliyat
30 dk - 1 saat
Ağrı
1
İyileşme
3 gün
Hast. Kalış
-
Pansuman
İnce bant - 3 gün
Korse
-

Yüze İp Askı Uygulamaları

10-15 yıl önceki fotoğraflarımıza baktığımızda daha genç göründüğümüzü fark ederiz ancak sebebini net bir şekilde söyleyemeyiz. Yaşın ilerlemesi ile cilt altı kollajen dokunun azalması ile cildimiz gevşer ve yer çekiminin etkisi ile yıllar içerisinde aşağı doğru yön alır.

Yüze ip askı uygulamaları ile kişinin alnı, kaşları, göz kapakları, yanakları, çene hattı, şakaklarına gençliğindeki gibi gergin ve pürüzsüz görünüm kazandırılır.

Yüze ip askı uygulamalarında özel kılçıklı ameliyat ipleri kullanılarak kanül yardımı ile ipler sarkan bölgeye yerleştirilir ve o bölge askıya alınır.

yuze ip aski uygulamalari
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  ip aski uygulamalri

  Muayene sırasında hastanın şikayetleri, beklentileri değerlendirilir. Hastanın cilt yapısı, yaşı, cilt altı dokusu işleme karar verilirken işlemin tekniği belirlenirken önemlidir. Doktor hastayı işlemin yaklaşık sonuçları ile ilgili fotoğraf ve simülasyonlarla bilgilendirir.

  Operasyon lokal anestezi altında gerçekleştirilir, öncesinde herhangi bir açlık ve hazırlık gerekmez. Müsaitlik durumuna göre geldiğiniz gün bile gerçekleştirilmesi mümkündür.

  Operasyon yapılacak bölge lokal anestezi enjeksiyonu ile uyuşturulur. Hasta işlem sırasında konforludur her hangi bir ağrı hissetmez.

  Farklı ip askı ürünleri olması sebebiyle işlemler arasında çeşitli farklılıklar olabilmektedir. İp askı uygulamasında asıl amaç bir kanül yardımıyla ip kullanarak, sarkmış dokuları daha sağlam ve sarkma ihtimali bulunmayan bir alana asmaktır.

  Operasyon sonrası küçük bandajlarınız olacaktır. Yatış gerekmez. Aynı gün evinize dönebilirsiniz.

  Günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Sizi büyük pansumanlar, yatak istirahatleri beklemiyor. Operasyon sonrası ilk 3 gün abartılı mimiklerden, ağızın geniş açılmasından, aşırı sert çiğneme hareketlerinden, ağır sporlardan, yüze darbe almaktan kaçınınız.

  Alın bölgesi, şakaklar, kaz ayakları, yanaklar, çene bölgesi, gıdı, boyun bölgesine uygulanabilen bir tekniktir.

  Uygulamalarda kalıcılık süresi ve etki süresi ile ilgili kesin ifadeler kullanmak doğru olmayacaktır. Çünkü yaşlanma hızı kişiye özeldir. Kişinin cildinin ipe verdiği tepki, doku yapısı kişiye özeldir.

  Genel olarak fikir sahibi olunması amacıyla ortalama kalıcılık süreleri ile ilgili bilgi verilmektedir.

  Yapılan ip askı uygulamasına göre 1-2 yıl arasında kalıcılık süreleri olduğunu gözlemekteyiz.

  Gebelik ve emzirme dönemlerinde yapılamaz.

  Bir deformasyon varsa daha erken yaşlarda yapılabilir. Ancak estetik sebeplerle 20 yaşından önce önermemekteyiz.

  Elastikiyeti kaybolmuş ciltler gerginleşerek dinamik, gergin bir görünüm kazanır. Cerrahi girişim gerektiren uygulamalara oranla daha hızlı ve daha güvenilir sonuçlar alabileceğiniz bir uygulamadır. Çene, yanak ve alın için oldukça başarılı bir uygulamadır.

  Oturmuş derin çizgileri olmayan, yoğun sarkmaları olmayan hastalar için uygun bir işlemdir.

  Bu işlem hafif aşağı doğru hareket almış ciltler için daha gergin ve daha pürüzsüz bir görünüm sağlayacağı için uygundur.

  İp askı uygulaması lokal olarak uygulanabilen cerrahi bir girişimdir. Bu sebeple ameliyatlı estetik başlığı altında toplamaktayız. Büyük bir kesi pansuman hastanede yatış yoktur. Fakat yüz sinirlerin yoğun ve önemli olduğu bir bölgedir. Alanında uzman güvenilir bir cerrahın uygulaması ile basit ve güvenilir bir işlemdir.

  Alanında uzman olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilmemesi gereken uygulamalardır. Aksi takdirde yüz sinirlerinde hasarlanmalar, kalıcı hasarlar, kısmi yüz felçleri, damar ve kas yaralanmaları yaşanabilmektedir.

  error: İçerik korunmaktadır !!