Göz Altı Işık Dolgusu

Anestezi
Krem / Lokal
Operasyon
15 dk
Ağrı
1/5
İyileşme
1-2 Gün
Hast. Kalış
-
Pansuman
-
Korse
-

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altılarındaki çökmeler, çukurlar, morluklar, koyu renkli halkaları düzeltmek için geliştirilmiş özel bir dolgu tekniğidir. Bu işlemde kullanılan dolgu multivitaminler ve hyaluronik asit içeren özel bir komplekstir.

Göz Altı Işık Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyulur?

Bazı kişilerde göz altı dokusu eksiktir ve damarlanma fazladır. Dokunun eksikliği çökkün bir görünüme neden olurken damarların ve cildin yapısı da koyu görünmesine neden olur.

Göz altlarındaki koyu halkalar ve çökkünlükler rahatsız edicidir. Hastalar ya çok etkili kapatıcı ve makyaj malzemeleri ile kapatmak durumunda olduklarını ya da hasta mısın, yorgun musun, iyi görünmüyorsun sorularına maruz kaldıklarını ifade etmektedirler. Bu görünümü ortadan kaldırmak için göz altı ışık dolgusuna ihtiyaç duyulur.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Tedavi Eder?

İçerdiği multivitaminler ve hyaluronik asit cilt kalitesini arttırarak kollajen üretimini destekler ve cilt rengini açar.

Hyaluronik asitin doldurucu özelliği ile çukurlar ve kırışıklıklar dolarak daha iyi bir görünüm sağlanır.

goz alti isik dolgusu
goz alti isik dolgusu 2
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

  Uygulama yapılacak bölge temizlenir ve lokal anestezi ile uyuşturulur böylece işlem konforlu geçer. Yanak üzerinden künt bir kanül ile girilerek göz altına derinde kemik üzerine yavaşça ve form verilerek uygulanır. Kanülün ucu künt olduğu için ince damarlara girmez ve morarma sık yaşanmaz.

  İşlem Süresi Ne Kadar?

  İşlem süresi 10-15 dakikadır.

  İşlem Sonrası İşe Gidebilir Miyim? Günlük Hayatıma Devam Edebilir Miyim?

  İşlem sonrası işe gidebilir, günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

  Göz Altı Işık Dolgusu Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

  6-12 ay arasında kalıcılığı vardır. Bu süre cilt yapınıza ve vücudunuzun hyaluronik asidi parçalama hızına göre değişecektir.

  Göz Altı Işık Dolgusunun Sonucunu Ne Zaman Görürüm?

  Işık dolgusunun tam etkisi 1 hafta sonra ortaya çıkar. Uygulanan bölgede aydınlanma ve toparlanma görülür. 1 ay aralıklarla 3 kez yapılırsa çok daha etkili sonuç alınır.

  error: İçerik korunmaktadır !!