Micro Fat Yağ Transferi - Dr. Yavuz Özsular

Micro Fat Yağ Transferi

Micro Fat Yağ Transferi

Doktorunuz sizi muayene ederek ihtiyaçlarınıza, beklentilerinize uygun olarak micro fat yağ transferini belirlediyse bir sonraki aşama anestezinin belirlenmesi ve operasyon sürecine hazırlıktır.

Uygun anestezi koşulları altında vücudunuzun yağlı kısmından( muayene esnasında kararlaştırılır) 1,2 mm -1,5 mm kalınlığında özel tasarlanmış kanüllerle bir miktar yağ alınır ve kapalı sistemde hava ile temas etmeden kapsüllere aktarılır. Santrifüj ve filtreleme ayarları microfat yağ transferine özel ayarlanır. Daha alındığı andan itibaren küçük olan yağ greftleri özel saflaştırma işlemlerinden geçtikten sonra ideal boyut ve hacimde olur. Elde edilen yağlar çok büyük değildir, cilt altında topaklanma ve pürüz yaratmaz. Çok küçük de değildir çünkü hacim ve dolgunluk vermesi, ihtiyaç olunan bölgelerde çukurları doldurması amaçlanmaktadır.

Micro fat yağ grefti el üzeri, nazolabial, alın, çene ve elmacık bölgesi gibi volüm ve hacim kazandırılmak istenen bölgelere uygulanır.

Micro fat yağ transferi hacim kaybı yaşayan bir cilde uygulandığı zaman cilt altı volüm saflaştırılmış yağ ile sağlanırken, yağ içerisindeki kök hücreler cilde gençlik ve canlılık sağlar. Kendi dokunuz diğer dokularla bağ kurup adapte olduğu için kontür geçişlerinde doğal bir harmoni yakalanır.

Transfer edilen yağın bir kısmı vücut tarafından emilir. %40 – %60’ı uzun süreler sizinle cilt altında kalır.

Kök hücreler doku onarımını, hücre yenilenmesini sağlayan ajanlardır. Transfer edildikleri bölgeye uyum ve yerleşme sürecini tamamladıktan sonra, cilt altı hasarları tespit edip onarıma başlayacaklardır.

Kişinin kendi dokusu olduğu için doku reddi ve alerji riski çok azdır.

Micro yağ enjeksiyonunda en iyi etki 3 seans tekrarlandığında görünür.

kok hucreden zengin yag transferi2 e1659016663918
kok hucrenin cogaltilmasi
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  Küçük Görünen Önemli Detaylar

  Yağın kapalı sistemle transferi kök hücrelerin canlı kalması için önemlidir. Yağların açıkta bırakıldığı yöntemlerde maalesef kök hücreler canlılığını yitirmektedir.

  Liposuction kanülünün kalınlığı, yağın valümü, saflaştırma aşamaları gibi küçük görünen detaylar başarılı ve yüz güldürücü sonuçların önemli vazgeçilmezleridir.

  Avantajları

  • Kök hücrenin sağladığı tüm faydalar
  • Yüze doğal ve harmonik kontür sağlaması
  • Kendi dokunuz kendi hücrenizin transfer edilmesi
  • Bölgedeki kan damarlarının ve doku beslenmesinin artması
  • Transfer edilen bölgedeki hücrelerin desteklenmesi ve canlanması
  • Cilt altı yağ dokunuzun doğal ve uyumlu bir şekilde yenilenmesi
  • Beraberinde detaylı bir liposuction planlandıysa, istenmeyen yağlardan kurtulup kıvrımlı hatlara sahip olmanız.
  error: İçerik korunmaktadır !!