Mini Yüz Germe

Anestezi
Genel
Operasyon
1-2 Saat
Ağrı
2
İyileşme
10 Gün
Hast. Kalış
2 Gece
Pansuman
7 Gün
Korse
2-3 Hafta

Mini Yüz Germe

Yüz germe operasyonları daha çok orta yaşlarda olup daha kalıcı sonuçlar isteyen hastalar tarafından tercih edilir.

Mini yüz germe orta alt yüzdeki küçük sarkıklıkları gidermeye yarayan,  açılan minik kesinin kulak arkasına gizlendiği ve hastaların daha kısa sürede toparladığı bir operasyondur.

Bu operasyonda amaç sadece cildi germek değildir. Aynı zamanda cilt altındaki yumuşak dokular ve bağ dokuları yukarı taşınır, dikiş atılarak yeni yerleri sabitlenir.

Ciltte belirli bir miktar deri gerilebildiği için hastanın doğal ifadesi bozulmaz. Bu operasyon ile hastanın cilt altı formu ve cilt gerginliği değişir.

mini yuz germe
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  Bırakın Yüzünüzdeki Şiir Ahenkle Dans Etsin… Dününüzde, Bugününüzde Ve Yarınınızda..

  Op. Dr. YAVUZ ÖZSULAR

  Bu Operasyonun Avantajları?

  Orta yüzünüzdeki fazla, sarkmış ve gevşek deriden kurtulursunuz.

  En önemli avantalarından biri yüzünüzde cilt altı yumuşak dokular 10-15 sene önceki konumuna yerleştirilir ve sabitlenir.

  Cildiniz gergin ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

  Yüzünüz daha ferah, daha genç ve daha taze bir görünüme kavuşur.

  İzler kulak arkasına gizlendiği için bir operasyon geçirdiğiniz dışarıdan bakıldığında anlaşılamamaktadır.

  Etki süresi uzundur.

  Plastik cerrahi dalında gençleşmek, değişmek ve güzelleşmek isteyen hastalar için ameliyatlı ve ameliyatsız birçok yöntem vardır.

  Bu operasyonu diğerlerinden farklı kılan ve tercih edilmesini sağlayan hastanın daha kalıcı ve çarpıcı bir sonuç istemesidir.

  Doktorunuz muayene sırasında cildinizi, sarkma miktarınızı, cilt altı dokularınızı, kaslarınızı mimiklerinizi inceleyecek; beklenti ve şikayetlerinizi dinleyecektir.

  Bu operasyon sizin için ideal tedavi yöntemi ise doktorunuz farklı ve değişik açılardan fotoğrafınızı çekecek, çizimleri ve planlamaları yapacaktır. Fotoğraf ve simülasyon programları ile operasyonunuzun yaklaşık sonucu hakkında fikir sahibi olmanız sağlanacaktır.

  Ameliyat öncesi sizden istenilen tahlilleri ve tektikleri yaptırmalısınız. Düzenli kullandığınız bir ilaç varsa doktorunuza bildirmelisiniz.

   Ameliyattan bir hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar yara kanamanızı arttıracağı için doktorunuza danışarak bırakmalısınız.

  Tuz tüketimini azaltmak ödem oluşumunu azaltacaktır.

  Sigara yara ve doku iyileşme hızını yavaşlatmaktadır. 3 hafta önce sigaranın bırakılması ve azaltılması hastanın faydasına olacaktır.

  Ayrıca saçınızı düzenli sıklıkta boyatıyorsanız, operasyondan 10 gün önce saçınızı boyatmanızı tavsiye ederiz. Operasyondan sonra o bölge 1 ay süreyle boyanamayacaktır.

  Bu operasyonu lokal anestezi ile gerçekleştirmek de mümkündür. Fakat ameliyat süresinin daha uzun olması, hastanın konforu açısından genel anestezi ile alınmaktadır.

  Genel anestezi ile gerçekleşen bu operasyonda;

  Ameliyattan önceki gece en son 12 de yemek yenilebilir ve su içilebilir. Ameliyat genel anestezi ile olacağı için en az 6 saatlik açlık ve susuzluk gerekmektedir. ( bu noktaya dikkat edilmediği takdirde ameliyatınız ertelenebilir iptal edilebilir.)

  Ameliyata gelirken makyaj yapılmamalıdır.

  Ameliyat sırasında tırnaklarda oje, cila olmamalıdır.

  Peruk, küpe, yüzük, pircing çıkarılmalıdır. (vücudunuzda metal hiçbir aksesuar bulunmamalıdır.)

  1 gece önceden yanınıza ameliyat sonrasında ihtiyacınız olacaklar için bir çanta hazırlamalısınız. (bu çantada rahat kıyafetler yer almalıdır. Ameliyat sonrası giyeceğiniz kıyafetlerin boyun kısmı sıkı olmamalıdır, giyinip çıkarırken zorlanabilirsiniz. Önden düğmeli ve fermuarlı rahat kıyafetler tercih edilmelidir.)

  Operasyon sabahı sizin için önceden ayırılmış odanıza yerleşir ve dinlenirsiniz. Bu sırada operasyon ile ilgili son hazırlıklarınız gerçekleştirilir. Doktorunuz ve asistanı sizi operasyon öncesi ziyaret ederler.

  Operasyonunuz için ameliyat odasına alınırsınız ve genel anestezinin verilmesi ile doktorunuz sizin için değişimler yapmaya başlar.

  Operasyon bitiminde lokal anestezi (konforlu uyanmanız için) uygulamalarınızın ardından pansumanlarınız yapılır ve yavaşça uyandırılırsınız.

  Uyandığınızda hiçbir ağrı acı hissetmezsiniz. Genel anestezinin sersemliğini atmak birkaç saat sürebilir.

  Doktorunuz operasyon sonrasında ziyaretinize gelecek ve operasyon süreci ile ilgili bilgi verecektir.

  Operasyondan ilk birkaç saat sonra yüzünüzde kulak bölgenizde şişkinlikler ve ödemler başlayacaktır. Doktorunuzun belirttiği miktarda soğuk uygulama bu şişliklerin daha az oluşmasını ve sonrasında da daha çabuk inmesini sağlar.

  Operasyondan 4 saat sonra ılık bir çorba içerek beslenmeye başlayabilirsiniz.

  Kendinizi iyi hissederseniz aynı gün eve dönmeniz mümkündür.

  Operasyondan sonra ilk birkaç gün hafif ağrı kesiciler kullanmanız yeterli olacaktır.

  7-10 gün sonra işe başlayabilir, normal hayatınıza dönebilirsiniz.

  Şişlik ve ödemler  5-8 gün sonra inmeye başlayacaktır.

  İlk kontrol randevusuna kadar yatak istirahatine gerek yoktur. Yürüyüşler yapabilir, dinlenebilir, kendinize dikkat ederek gezebilirsiniz.

  Operasyon sonrası 3-5 günde kontrol randevunuz gerçekleşecek ve pansumanlarınız değiştirilecektir.

  Hamam sauna gibi sıcak aşırı sıcak ve basınçlı ortamlardan kaçınmalısınız.

  6 hafta sonra pilates esneme gibi hareketler yapabilirsiniz.

  İlk 6-8 hafta ağır egzersizlerden kaçınmalısınız.

  Genelde yüzünde biraz sarkması olan 40-55 yaş arası tüm kadın ve erkekler yaptırabilir.

  Mini yüz germe ameliyatında sinir hasarı riski tam yüz germe operasyonuna göre daha azdır.

  Genç göstermek ve genç olmak göreceli bir tabiridir. Cildinizdeki pürüzsüzlük gerginlik ve dolgunluk gözle görülür bir şekilde değişim ve gençleşme yaşatacaktır. Fakat net bir sayı vermek yanıltıcı olacaktır.  Kimi hastaların bebeksi yüz hatları varken cildinin gerilmesi ve minik desteklerle yaşı nerdeyse 20 yaş geriye çekilirken, kimi hastalarda bu gençleşme 5-10 yıl kadar olmaktadır.

  Yapılan cerrahinin kalitesi, hastanın yaşlanma hızı ve hayat kalitesi mini yüz germe ameliyatının etki süresini etkilemektedir. Bazı hastalarda 5-10 yıl etkisini sürdürürken bazı hastalarda yaşam boyu dayanır.

  20 gün sonra yüzünüzdeki ödemler inmeye başlayacaktır ve yüzünüzün şekli ortaya çıkmaya başlayacaktır. 3-6 ay sonra artık şişlikler inmiş yüzünüz genç ve ışıltılı yeni görünümüne sahiptir. Bazı hastalarda dokuların oturması için daha fazla süreye ihtiyaç duyulabilmektedir.

  Sadece yüz germe ile cilt kalitesine müdahale edilmemektedir. Cilt kalitesi de arttırılmak isteniyorsa cilt kalitesini arttırmaya yönelik ek uygulamalar (kök hücreden zengin yağ trasnferi, lazer uygulamaları, prp, dermapen, mezoterapi uygulamaları )planlanmalıdır.

  Doktorunuz sizi muayene ettikten ve tahlillerinize baktıktan sonra, sağlığınız açısından ve uygulanabilirlik açısından bir engel görmüyorsa planlanabilir.

  Çene hattınız ve yanak konturünüz belirginleşir ve gençleşir.

  Fazla deri çıktığı için cilt gerginliğiniz ve pürüzsüzlüğünüz artar.

  Nazolabial çizginiz iyileşir.

  Yüz hatlarınız ortaya çıkar.

  Kök hücreden zengin yağ transferi (hastanın cilt altı dokusu yeterince yoksa mutlaka plana dahil edilmeli, kök hücre hastanın kendi yağı liposuction ile alınıp özel filtrelerden geçirilerek elde edilir. Kendi kök hücreleriniz onarımı sağlayıp kaliteyi arttırırken, yağ cilt altına volüm ve dolgunluk sağlar.)

  error: İçerik korunmaktadır !!