360 Liposuction - Dr. Yavuz Özsular

360 Liposuction

Anestezi
Genel
Operasyon
2-3 Saat
Ağrı
2
İyileşme
7 Gün
Hast. Kalış
1-2 Gece
Pansuman
İnce Bant - 5 Gün
Korse
6 Hafta

360 Liposuction

Genetik mirasımız olan yağlanma bölgeleri diyete, spora dirençlidir. Bazı hastalarda tek bir bölgede toplanırken, bazı hastalarda vücudun farklı kısımlarında birikerek vücudu fit ve estetik formundan uzaklaştırır.

Yaş, yağın gevşek yağ yapısı, derinin elastikiyetinin zorlanması, yağın düzensiz konumlanması, sporun ve diyet programının profesyonel anlamda ele alınamaması, yoğun iş temposu ve en önemlisi genetik miras sebebiyle kişi hayal ettiği, bedenine yakışacak, estetik görünüme sahip bir fiziğin çok ötesindedir.

Elbette vücut öncelikle diyet ve spor ile bir bütün olarak toparlanmalıdır. Tüm bunların sonunda bölgesel olarak erimeye dirençli yağ hücreleri ele alınmalı, liposuction ile vücuttan uzaklaştırılmalıdır.

360 liposuction vücudu 2 boyutla değil, 3 boyutla ele alır. Yani bölgesel  yağlanmadan ziyade bel, karın ve sırt bölgesini 360 derece  ele alarak, vücuda kıvrımlı, estetik ve fit bir görünüm kazandırmak amaçlanır. Hastayı 360 derece 3 boyutlu tedavi etmek, maksimum şekillendirme yapılmasını sağlar.

360 liposution e1659017467581
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  Dr.Yavuz Özsular’ın Liposuction Yorumu

  Akım ve modadan esinlenilen vücut şekilleri gelip geçicidir ve hatta gençleri olumsuz yönde etkileyebildiği için biraz da eleştirel baktığımız bir konudur. Örneğin yaklaşık 5-10 sene kadar önce 0 beden olmak inanılmaz zayıf ve hatsız olmak moda iken günümüzde inanılmaz büyük vücut ile orantısız ve asimetrik kalçalar moda olmuştur. 5 sene sonra çok daha farklı bir akım ön plana çıkacak ve insanların görsel algısını değiştirecektir. 10 sene önceki bir çok genci anoreksiya (yeme bozukluğu)  sürükleyen akım da, şu anki orantısız büyüklükte kalçaların ortaya çıkmasına sebep olan akım da doğru değildir.

  Moda esinlenmek içindir. Estetik cerrahi operasyonları kendi vücudunuza en yakışanı, sağlıkla ve vücudunuza uyumla gerçekleştirildiğinde başarılı olur. Tıpkı diğer estetik işlemler gibi liposuction da bireysel olarak ele alınmalı ve kişiye özel tasarlanmalıdır.

  Yaptırdığınız estetik ile zaman ve modanın ötesinde güzel olmalısınız.

  Tek bir bölgede oluşan bölgesel yağlanma değil, tüm üst karın, alt karın, kasıklar, yan simit bölgesi, orta sırt ve alt sırt bölgesi bütünüyle ele alınır ve şekillendirilir.

  360 derece liposuction uygulamasında bir benzetme yapmak gerekirse kıyafet olarak L beden tam olurken, orantılı bir şekilde M bedene incelirsiniz.

  Vücudun kendi orantısına şekline sadık kalarak vücudu yeniden şekillendirir ve estetik bir incelme sağlar.

  Bütünsel yaklaşım,

  360 derece liposuction ile yağ alınması,

  Kadınlar için vücut hatlarınızla orantılı ince ve kıvrımlı bir bel,

  Erkekler için göğüs kaslarınızı omuzlarınızı ortaya çıkaracak ince ve sıkı bir bel,

  Kadınlarda belin sırttan kalçaya doğru kıvrımlı ve kadınsı hatlarla uzanması,

  Erkeklerde beli ve sırtı fazla yağlarından kurtulup dar gömlekleri tişörtleri sıkı bir vücutla giyme imkanı,

  Kadınlarda daha düz ve estetik bir karın,

  Erkeklerde daha erkeksi ve daha düz bir karın,

  Kadınlarda sırtta sütyen altından fışkıran, pot yapan yağlı görünümün önüne geçilmiş olur.

  Erkeklerde katlantı yapan kıyafetlerde pot yapan yağlı sırt görünümünün önüne geçilmiş olur.

  Büyük cerrahi kesiler yoktur.

  İç çamaşırı içinde kalacak yaklaşık 1cmlik minik izler vardır, bu sebeple dışarıdan bakılınca ameliyat olduğunuzu anlamak çok zordur.

  Günlük hayatın rutininde profesyonel anlamda spor ile ilgilenip en ince kalorisine kadar hesaplanan diyetler yapmıyorsanız sabit bir kiloda kalmak çok zor, hatta imkansızdır. Elbetteki günlük hayatın rutininde hayata keyif katan ufak tefek kaçamaklar olacaktır, yıllık 1kg ila 4 kg lık değişkenlikler olması normaldir. Bu kilolar yıl içinde herkesin farkında bile olmadan ya da ufak bir dikkat etmeyle alıp verdiği kilolardır. Bu kilo alımlarında yağ alınan bölgede büyük farklılıklar görmeyecek, çoğunlukla diğer bölgelerinize kilo alacaksınız.

  5kg üstü ve hatta yüksek kilo alımlarınızda elbette fiziğinizde istenemeyen değişiklikler olacaktır. Liposuction yapılan bölgeye tekrardan eskisi gibi orantısız kilo almazsınız, fakat diğer bölgelerde biriken fazla kilolar orantısız ve dikkat çekici olacaktır.

  Liposuction bir vücut şekillendirme yöntemidir. Kilo alıp tekrar vücut şekillendirme yapmak, dikkat etmeden fazla kilolar alıp tekrar liposuction ile şekillendirme yapmak sağlığınız açısından ve cerrahi açıdan doğru bir yaklaşım değildir. Bu yüzden liposuction sonrası size armağan edilen yeni vücudu korumak sizin sorumluluğunuzdadır.

  Elbette hayır. Yağ cilt altı dokuya hayat veren, kök hücre barındıran, cildin esnek ve canlı olmasını sağlayan bir yapıdır. Hatta bu yüzden yüze ve bazı bölgelere yağı saflaştırıp enjekte etmekteyiz. Fakat belirli miktarda yağ sağlıklıdır, fazlası estetik olmayan pot yapan bir görünüme sahip olmanıza neden olacaktır.

  Liposuctionu sadece yağ alma işleminden ayıran da budur. Deri altında fazla olan yağı alıp yeterli miktarını bırakmak, bunu yaparken ciltte dalgalanma olmaması için cilt altındaki yağ kontrolünü sağlamak, pürüzsüz bir görünüm sağlamak liposuction işleminin ustalık ve tecrübe gerektiren kısmıdır.

  Ustalık ve tecrübenin hakim olduğu liposuction işlemleri sadece yağ alma değildir, vücudun şekillendirildiği bir sanattır.

  error: İçerik korunmaktadır !!