Terleme Botoksu - Dr. Yavuz Özsular

Terleme Botoksu

Anestezi
Krem / Lokal
Operasyon
30 dk
Ağrı
2/5
İyileşme
-
Hast. Kalış
-
Pansuman
-
Korse
-

Terleme Botoksu

Terleme botoksu uygulaması ile fazla aktif olan ter bezlerinin ter salınımı durdurulmaktadır. Tecrübeli alanında uzman hekimlerce yapıldığı sürecede güvenli bir uygulamadır.

Uygulama tek bir bölgede ortalama 15-20 dakika sürmektedir.

Terleme botoksu uygulanan bölgeler daha hassas cilt yapısına sahip olduğu için diğer botoks türlerine göre biraz daha acı verici bir uygulamadır. Bu yüzden öncesinde mutlaka anestezi etkili kremler ve uygulamalardan faydalanılmaktadır.

Botoksun en etkili olduğu dönem ilk 6 aydır. Sonrasında etkisi geçmektedir. Tekrarlayan uygulamalarda kalıcılığı artmaktadır.

terleme botoksu
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  Terleme Botoksu Hangi Bölgelere Yapılır?

  Avuç içlerine, koltuk altına ve ayak tabanına yapılan botoks bu konuda sıkıntı yaşayan insanların başvurduğu bir uygulamadır.

  AVUÇ İÇİ VE AYAK TABANI
  Bazı insanların avuç içleri normale oranla fazla terlemekte, bu insanlar sürekli ıslak elle gezmekte; tokalaşırken, yazı yazarken, araba kullanırken sıkıntı yaşamaktadırlar. Ayak tabanları fazla terleyen hastalar gün içinde ayaklarının su içinde kaldığını, koku problemi yaşadıklarını, günlük hayatlarını olumsuz etkilediğini ifade etmektedirler.

  KOLTUK ALTI
  Koltuk altına yapılan terleme botoksu yazın sıcak yerlerde yaşayan ve minimum terleme yaşamak isteyen insanların başvurduğu bir uygulamadır. Koltuk altındaki birçok noktaya küçük dozlarda verilerek terleme bezlerinin aktivasyonu azaltılır ve aşırı terlemenin önüne geçilir. Bu uygulamayı tercih eden hastalar sıklıkla mayıs haziran aylarında botoks yaptırdıklarını ve sonbahara kadar çok konforlu bir yaz geçirdiklerini ifade etmektedirler.

  error: İçerik korunmaktadır !!