Uyluk (Bacak Germe)

Anestezi
Genel
Operasyon
1-2 Saat
Ağrı
2/5
İyileşme
15-20 Gün
Hast. Kalış
1 Gece
Pansuman
10-14 Gün
Korse
4-6 Hafta

Uyluk (Bacak Germe)

Yüksek miktarlarda kilo veren hastalar sağlıklı bir vücut yapısına kavuşmak için uzun ve zorlu bir yoldan geçerler. Cilt yüksek kilo ile genişledikten sonra altındaki yağı kaybedince bollaşır ve deforme olur. Bu tıpkı S-M beden birinin XL-XXL kıyafetler giyinmesi gibidir. Cilt üzerlerinde fazla, geniş ve sarkmış durur. Bu durum hem estetik olarak kötü bir görüntüye neden olmasının yanında yürürken bacakların birbirine sürtünmesine yol açar. Aynı zamanda yaz aylarında pişik, fazla terleme ve tahrişe neden olur.

Uyluk germe yüksek miktarlarda kilo verme, sık kilo alıp verme, düzensiz diyet gibi sebeplerle üst bacaklarda oluşan dalgalanmalar, deri fazlalıkları, deformasyonları tedavi eder.

Uyluk germe üst bacaktaki deformasyonların giderilmesi amacıyla fazla derinin alınması ve yağlı sarkık görünümün giderilmesidir. Uyluk germe ameliyatında izler iç bacaktaki iç çamaşırı çizgisine ve iç bacağın bir kısmına gizlenir, dolayısıyla ameliyatın etkisinin en çok görüldüğü bölüm iç bacaklardır.

uyluk germe
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  Kimler Bu Operasyondan Faydalanabilir?

  Yüksek miktarlarda kilo vermiş hastalar için planlanan bir operasyondur. Bu operasyonda temel amaç hastayı fazla derisinden kurtararak estetik bir görünüm sağlamak ve günlük hayatını kolaylaştırmaktır.

  Bu operasyon genel olarak 40 yaşından sonra vücudunda yaşlanma ile vücudunda sarkmalar olan hastalarda,  aşağı doğru hacim almış iç bacak derisini tedavi ederek estetik bir görünüm kazandırma amaçlı yapılmaktadır.

  Kan pıhtılaşması riski öncesinde sorgulanan aile öykünüzle, istenen tektik ve tahlillerle sorgulanmaktadır. Ailenizde pıhtı geçmişi varsa yada sizde daha önce pıhtı atma öyküsü varsa maalesef bu ameliyat size uygun değildir.

  Ameliyat Sonrası İz Kalır Mı?

  Fazla derilerin çıkarıldığı operasyonlar kesiler açılarak gerçekleştirilir. Kesinin gerçekleştiği operasyonda kesinlikle iz kalacaktır. Fakat şunu da hatırlamakta fayda var ki; estetik cerrahi ameliyatları daha iyi, daha estetik ve çekici görünmek için yapılan ameliyatlardır. Bu yüzden izler vücudun kıvrımlarına ve iç çamaşırının içine ustaca gizlenmektedir.

  Uyluk germe de iç çamaşırınız ile bacaklarınızın birleştiği çizgide ve bacaklarınızın iç kısmında aşağı doğru bir iz kalacaktır.

  Deformasyonun derecesi arttıkça yapılacak cerrahi müdahale büyüyeceği için iz artacaktır.

  Uyluk Germe İle Liposuction Planlanması

  Uyluk, iç bacak veya dış bacak bölgesinde bir miktar yağlanma varsa birlikte planlamak operasyon sonucunu olumlu olarak etkilemektedir. Böylece daha şekilli ve kıvrımlı bacaklar elde edilmektedir.

  Liposuction bölgesel yağlanmanın da önüne geçtiği için uzun dönemde o bölgenin şeklini korumasını sağlamaktadır.

  Uyluk Germe ve Liposuction İle Vücut Şekilendirme Avantajları

  • Bu hastalarda vücut şekli daha orantısızdır ve hatları kaybolmuştur. Vücuda tekrardan hat kazandırmak için mükemmel bir seçenektir.
  • Tek operasyon ile hasta daha başarılı, daha iddialı, daha estetik bir görünüme kavuşur.
  • Bacak ve basen bölgesi daha kıvrımlı ve çekici hatlara sahip olur.
  • Cilt altı bölgesel yağlanmanın önüne geçmek sonucu uzun yıllar etkili kılar.
  • Fazla deri vücuttan uzaklaştırıldığı için vücut hafifler. Kıvrımlı sarkmış ve rahatsız eden deriden kurtulur.

  Bu Operasyon Diğer Estetik Operasyonlarla Birlikte Planlanabilir Mi?

  Obezite cerrahisi sonrası postbariatrik uyluk germe operasyonlarında hastanın yaşı, kan değerleri, iyileşme süreci, sağlık durumu, operasyonun büyüklüğü, operasyonun süresi önemlidir ve tüm bunlar diğer hastalara göre daha hassastır. Doktorunuz muayene genel sağlık durumunuz ve tetkikleriniz müsaade ediyorsa ek işlemler planlayabilir. Küçük lokal uygulamalar operasyon sürecine dahil edilebilir.

  BU OPERASYON ÖNCESİ HASTANEYE NASIL GELMENİZ GEREKTİĞİ VE OPERASYON SONRASINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER POSTBARİATRİK VE OBEZİTE SONRASI CERRAHİ BAŞLIĞINDA ANLATILMIŞTIR.

  error: İçerik korunmaktadır !!