Postbariatrik Obezite Sonrası Tam Karın Germe - Dr. Yavuz Özsular

Tam Karın Germe

Anestezi
Genel
Operasyon
2-3 saat
Ağrı
3
İyileşme
15 Gün
Hast. Kalış
2-3 Gece
Pansuman
10 Gün
Korse
4 Hafta

Tam Karın Germe

Aşırı kilo verme sonucu karın bölgesindeki fazla deri, sarkıklık ve deformasyon ileri derecedeyse ve göbek deliğinin üzerinde de sarkmalar mevcutsa tam karın germe operasyonu planlanır. Beraberinde liposuction planlanarak ameliyatın sonuçları daha da etkili ve başarılı olur.

İhtiyacınız olan operasyonun tam karın germe mi, mini karın germe mi olduğuna doktorunuz muayene ettikten sonra karar verecektir. Çünkü tam karın germe ve mini karın germeyi birbirinden ayıran deformasyonun derecesi ve karının hangi bölgelerinde olduğudur.

Bu ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir. Karın iz iç çamaşırının içinde kalacak şekilde kesilir. Karın derisi altındaki kaslar onarılır birbirine yaklaştırılır ve kaslar arası bütünlük sağlanır. Karın derisi içeriden göğüs altı kısma kadar kaldırılır ve göbek deliği yeniden şekillendirilir. Liposuction ile fazla yağ varsa alınır ve karına düz bir görünüm kazandırılır. Karın açıldığı yerden tekrar dikilerek kapatılır. Ve hastaya korsesi giydirilir.

Bu operasyon karını güzelleştiren ve estetik bir görünüm kazandıran bir operasyondur.

karin germe
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  Bu Operasyonun Avantajları

  Yüksek miktarda kilo veren hastalar artık özgürdür. Diğer insanlar gibi sosyal hayata dahil olabilir, mağazalardan alışveriş yapabilirler.

  Operasyon sonrası hafifleyen beden daha rahat hareket eder ve spor yapabilir.

  Fazla derinin katlandığı yerlerinde oluşan yara, pişik, ter gibi problemler ortadan kalkar.

  Karın kaslarını onararak daha sıkı ve toplu bir karın sağlar. Bu iç organların da daha toplu ve düzenli olmasını sağlar.

  Karın derisindeki fazlalık çıkarılarak bele ve vücuda yük olan fazla deriden vücut kurtarılır.

  Karın düz ve pürüzsüz bir görünüm kazanır. Kadınlarda bel kıvrımı ortaya çıkar. Daha kadınsı hatlara sahip olmak kadınlarda özgüveni arttırır ve kıyafet seçiminde özgürlük kazandırır.

  Erkeklerde vücudun daha erkeksi ve kaslı görünmesini sağlayan bir karın ve bel hattı oluşturulur. Yeni vücut sporla desteklendiğinde kas miktarı artacağı için görülen fayda artacak ve sonuç daha da çarpıcı olacaktır.

  BU OPERASYON ÖNCESİ HASTANEYE NASIL GELMENİZ GEREKTİĞİ VE OPERASYON SONRASINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER POSTBARİATRİK CERRAHİ BAŞLIĞINDA ANLATILMIŞTIR.

  error: İçerik korunmaktadır !!