Postbariatrik Obezite Sonrası Mini Karın Germe - Dr. Yavuz Özsular

Mini Karın Germe

Anestezi
Genel
Operasyon
1-2 Saat
Ağrı
2
İyileşme
10 Gün
Hast. Kalış
2 Gece
Pansuman
5 Gün
Korse
4 Hafta

Mini Karın Germe

Alt karın bölgesinde çeşitli sebeplerle oluşmuş kas ve cilt deformasyonunu onaran ve estetik olarak güzelleştiren bir operasyondur.

İhtiyacınız olan operasyonun tam karın germe mi, mini karın germe olduğuna doktorunuz muayene ettikten sonra karar verecektir. Çünkü tam karın germe ve mini karın germeyi birbirinden ayıran deformasyonun derecesi ve karının hangi bölgelerinde olduğudur.

Mini karın germe, deformasyonu alt karında yani göbek deliğinin altında olan hastalara uygulanır. Cilt karının alt kısmından (kadınlarda sezeryan bölgesi) kesilir ve fazla deri çıkarılır. Karın kaslarında hasar varsa onarılır. Karın kasları sıkılaştırılarak birbirine yaklaştırılır. Gerekliyse beraberinde liposuction uygulanarak karındaki fazla yağ alınarak operasyon sonrası karın bölgesinin daha estetik görünmesi sağlanır. Operasyon sonunda karın derisi ince ve özenli dikişlerle, iz iç çamaşırı içinde kalacak şekilde kapatılır.

mini karin germe
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  Mini Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

  Sık kilo alıp veren kadın ve erkeklerde karın bölgesinde bir sarkıklık ve deformasyon oluşması ve beraberinde karın kaslarının güçsüzlüğü bu ameliyata duyulan ihtiyacı arttırır.

  Fazla alkol tüketimi karın bölgesinde bir yağlanmaya ve karın kaslarının zayıflayıp ‘bira göbeği’ olarak tabir edilen bir göbek oluşumuna neden olacaktır. Hasta bu durumdan kurtulmak istediğinde diyet ve sporla desteklenmesine rağmen bazı ciltlerin toparlaması iyi olmadığı için sarkık bir deri anı olarak kalabilmektedir.

  Gebelik sonrası özellikle çoğul gebeliklerde karın cildi genişlemeye ve esnemeye başlar. Son aylara doğru özellikle alt karın daha fazla büyür ve gerilir. Bazı ciltlerin elastikiyeti fazladır ve bunu tolere edebilir, bazı ciltlerin ise belirli bir noktadan sonra yeterli gelmeyecek ve karının özellikle alt bölümünde çatlaklar ve deformasyonlar oluşacaktır. Doğum sonrası bazı kadınlarda genişlemiş cilt tekrardan kendini toparlayıp karın bölgesi düz bir görünüme kavuşurken bazı kadınlarda deri kendini toparlayamaz ve genişlemiş deri, karın bölgesinde sarkık ve kat kat bir görünüm oluşturur.

  Mini Karın Germe İle Tam Karın Germe Ameliyatının Farkı

  Mini karın germe ameliyatında alt karındaki fazla deri çıkarılır ve gerekliyse kaslar onarılır. Mini karın germe daha minimal bir operasyondur. Daha az deformasyonu olan hastalar faydalanır.

  Tam karın germe ameliyatında ise göbek deliği de yeniden şekillendirilir ve tüm karın gerilir. Tam karın germe daha detaylı bir operasyondur. Daha büyük deformasyonu olan hastalar faydalanır.

  Bu Operasyonun Avantajları

  Karın kaslarını onararak daha sıkı ve toplu bir karın sağlar. Bu iç organların da daha toplu ve düzenli olmasını sağlar.

  Karın derisindeki fazlalık çıkarılarak bele ve vücuda yük olan fazla deriden vücut kurtarılır.

  Karın düz ve pürüzsüz bir görünüm kazanır. Kadınlarda bel kıvrımı ortaya çıkar. Daha kadınsı hatlara sahip olmak kadınlarda özgüveni arttırır ve kıyafet seçiminde özgürlük kazandırır.

  Erkeklerde vücudun daha erkeksi ve kaslı görünmesini sağlayan bir karın ve bel hattı oluşturulur. Yeni vücut sporla desteklendiğinde kas miktarı artacağı için görülen fayda artacak ve sonuç daha da çarpıcı olacaktır.

  BU OPERASYON ÖNCESİ HASTANEYE NASIL GELMENİZ GEREKTİĞİ VE OPERASYON SONRASINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER POSTBARİATRİK VE OBEZİTE SONRASI CERRAHİ BAŞLIĞINDA ANLATILMIŞTIR.

  error: İçerik korunmaktadır !!