Postbariatrik Obezite Sonrası Kol Germe - Dr. Yavuz Özsular

PostBariatrik Obezite Sonrası
Kol Germe İşlemi

Anestezi
Genel
Operasyon
1-2 Saat
Ağrı
3
İyileşme
12 Gün
Hast. Kalış
1 Gece
Pansuman
7 Gün
Korse
4 Hafta

Kol Germe Ameliyatı

Fazla miktarda kilo verme sonucu kol derisinde de sarkıklıklar meydana gelebilmektedir. Bu sarkıklıklar kişinin hayatını kısıtlamakta, hareket kabiliyetini azaltmaktadır.

Kol germe ameliyatı koldaki fazla derinin kola paralel bir şekilde kesilerek çıkarılmasıdır. Beraberinde liposuction ile birlikte fazla yağ da vücuttan uzaklaştırılabilmektedir. Ameliyat sonrası kolların iç kısmında iz kalacağı için ihtiyaç derecesi önemlidir.

Bu Ameliyata Neden İhtiyaç Duyulur?

Bu ameliyata ihtiyaç duyan hastalar fazla miktarda kilo verdikten sonra ciltlerinde büyük sarkmalar ve deri fazlalığı olan kişilerdir.

Kolları birbirinden eşitsiz ve orantısız olan hastalar ihtiyaç duyar.

Bu hastalar kıyafet giyinirken çıkarırken zorlanırlar. Kollarındaki fazla deri boyun bölgesine yük oluşturur. Hastaların spor yapmalarını zorlaştırır. Toplum içindeki aktivitelerden çekinmelerine, içlerine kapanmalarına yol açar. Yüksek miktarda verilen kilolar sonrası can sıkıcıdır.

kol germe
kol germe
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  Kol Germe Ameliyatına Karar Verirken

  Bu ameliyat sonrası kollarının iç kısmında iz kalacağı için ameliyat öncesi hastanın hayatını ne kadar kısıtladığı önemlidir. Ve hasta durumunu kendi de değerlendirmelidir. Fazla deforme olmuş sallanan bir deriyle mi hayatıma devam etmek istiyorum? İzli ama sıkı gergin ve pürüzsüz kollarla mı hayatıma devam etmek istiyorum? Sorularını yanıtlamalıdır ve emin olmalıdır.

  Bazı hastalar izli görüntüden daha çok rahatsız olacaklarını dile getirmektedir. Bu durumda ameliyat planlaması yapmıyoruz çünkü maalesef izleri gizleyebileceğimiz bir ameliyat değildir.

  Ameliyat sonrası çoğu postbariatrik ve obezite sonrası cerrahi hastası bu ameliyatı iyi ki yaptırdığını ve öncesiyle kıyaslanamayacak derecede rahatlama yaşadığını belirtmektedir.

  Kol Germe Ameliyatı Diğer Operasyonlarla Bilrikte Planlanabilir Mi?

  Hastanın genel sağlık durumu ve tetkikleri müsaade ettiği takdirde ek işlemler ile birlikte planlanabilir.

  Vücudun diğer bölgelerine gerçekleştirilen operasyonlara doktorunuz muayene sonrası karar verecektir.

  Kol Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

  Kol germe ameliyatları operasyon sonrası dirsekten koltuk altına kadar iz bırakan ameliyatlardır. İzler kolların iç tarafındadır ve kollarınız kapalı vücudunuzun yanında iken dışarıdan bakıldığında belli olmayacaktır. Fakat kollarınızı kaldırdığınızda açtığınızda yazın kısa kollu kıyafetler tercih ediyorsanız fark edilir olacaktır.

  Operasyon sonrası önerilen iz giderici kremler mutlaka düzenli ve doktorunuzun belirttiği şekilde kullanılmalıdır. İz giderici kremler izlerin daha iyi iyileşmesini sağlar.

  Yara izi iyileşmesi tamamen kişiye bağlıdır. Kimi hastaların yara izleri iyi iyileşir, ameliyat sonrası izleri soluklaşır belli belirsiz bir hal alır. Kimi hastalar izleri belirgin iyileşir. Kimi hastaların yara yerleri kabararak iyileşir. Bu tamamen kişinin yapısına bağlıdır.

  BU OPERASYON ÖNCESİ HASTANEYE NASIL GELMENİZ GEREKTİĞİ VE OPERASYON SONRASINDA DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER POSTBARİATRİK VE OBEZİTE SONRASI CERRAHİ BAŞLIĞINDA ANLATILMIŞTIR.

  error: İçerik korunmaktadır !!