Obezite Sonrası 360 Vücut Germe | Doktor Yavuz Özsular

360 Vücut Germe

Anestezi
Genel
Operasyon
3-4 Saat
Ağrı
3/5
İyileşme
20 Gün
Hast. Kalış
2 Gece
Pansuman
14 Gün
Korse
4-6 Hafta

360 Vücut Germe

Cilt yüksek kilolarla altında biriken yağ tabakası ile genişler. Bariatrik cerrahi veya diyetle kilo verildikten sonra hastalarda genişleyen cilt, zayıflayan bedene fazla gelir. Yüksek kiloda hastaların zayıflarken en çok endişe ettiği konu deri fazlalıklarıdır. Beraberinde spor yapmak, diyeti uzun vadeye yaymak, kasları güçlendirmek bir yere kadar etkili olsa da sürecin sonunda fazla miktarda deri mutlaka kalmaktadır ve tek çözümü postbariatrik ve obezite sonrası cerrahi ameliyatlarıdır.

360 vücut germeye ihtiyaç duyan hastalar kıyafet seçerken, günlük aktivitelerini yerine getirirken, spor yaparken, özel hayatlarında çok zorlanmaktadır.

360 vücut germe ameliyatı: 360 body lift, bel lipektomi veya kuşak ameliyatı olarak da bilinir. Yüksek miktarlarda kilo verildikten sonra bel çevresinde, sırtta, popoda oluşan sarkmalar ve deformasyonlar fazla deriler çıkarılarak tedavi edilir. Vücudun bel, karın ve popo bölgesi bütünsel olarak ele alınarak şekillendirilir.

Bu Operasyon İle Vücudun Hangi Bölgeleri Tedavi Edilir?

360 vücut şekillendirme ile tam karın germe yapılır. Sırttaki fazla deri ve popodaki fazla deri çıkarılarak alt iç çamaşırı bölgesinden vücut 360 derece gerilir.

360 germe
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  360 vucut germe

  Yüksek miktarlarda kilo vermiş hastalar için planlanan bir operasyondur. Bu operasyonda temel amaç hastayı fazla derisinden kurtararak estetik bir görünüm sağlamak ve günlük hayatını kolaylaştırmaktır.

  Ameliyat sonrası iz kalır. İç çamaşırınızın altında kalacak şekilde belinizin alt kısmını 360 derece çevreler.

  İzlerin iyileşmesi kişinin yapısına ve ameliyat sonrasındaki hayat kalitesine (iz giderici krem kullanımı, su tüketimi, sigara kullanımı, sağlıklı beslenme, stres ve genetik yapı ) bağlıdır.

  Operasyon sonrası tekrardan obezite yaşayacak kadar kilo alımı olmazsa operasyon sonucu kalıcıdır.

  Tekrardan yüksek miktarlarda kilo alımı olursa cilt altı yağlanma ile cilt tekrardan esneyecek ve genişleyecektir.

  Bu operasyonu geçirmiş hastalar, doktorlarının gebelikte onayladığı kilo aralıklarında kilo almalıdır.

  Hamilelik ile bir miktar deformasyon olursa, gebelik ve emzirme süreçlerinin ardından karına küçük müdahaleler yapmak mümkündür.

  Karın, bel ve sırt 360 derece şekillendirilirken liposuction ile cilt altı fazla yağlar alınarak vücut hatlarının daha iyi oturması ve kıvrımların daha çarpıcı olması sağlanır.

  Bu operasyona liposuctionu dahil etmek sonuçların daha başarılı, daha çarpıcı ve daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar.

  Bu hastalarda vücut şekli daha orantısızdır ve hatları kaybolmuştur. Vücuda tekrardan hat kazandırmak için mükemmel bir seçenektir.

  Tek operasyon ile hasta daha başarılı, daha iddialı, daha estetik bir görünüme kavuşur.

  Bel bölgesi daha kıvrımlı ve çekici hatlara sahip olur. Sırt daha düzgün ve daha kıvrımlı olur. Popoda biriken fazla deri yerini yuvarlak hatlara sahip gergin bir popoya bırakır.

  Cilt altı bölgesel yağlanmanın önüne geçmek sonucu uzun yıllar etkili kılar.

  Fazla deri vücuttan uzaklaştırıldığı için vücut hafifler. Kıvrımlı sarkmış ve rahatsız eden deriden kurtulur.

  Fazla deriden kurtulmak yani vücuttaki fazla yükten kurtulmak 3-7 kg a kadar bir hafifleme sağlar. Fakat bu operasyon ve diğer liposuction operasyonları kilo verme amaçlı gerçekleştirilmez. 360 vücut germe kilo vermiş hastaların vücutlarını şekillendirmek içindir.

  Normal hayatınıza döndükten sonra sağlıklı bir beslenme tarzı ve sporu hayatınıza dahil etmek hem kilonuzu hem de vücudunuzun yeni şeklini daha uzun süre korumanızı sağlayacaktır.

  Bu operasyon başlı başına büyük, uzun süreli ve detaylıdır. Hastanın anestezi süresinin uzamaması ve sağlığı için beraberinde genel olarak operasyon planlanmaz. Hastanın genel sağlık durumu ve tetkik sonuçları müsaade ediyorsa çok uzun sürmeyecek ek işlemler yapılabilir.

  Bu operasyon öncesi hastaneye nasıl gelmeniz gerektiği ve operasyon sonrasında dikkat etmeniz gerekenler postbariatrik ve obezite sonrası cerrahi başlığında anlatılmıştır.

  error: İçerik korunmaktadır !!