Erkeklerde Göğüs Protezi

Anestezi
Lokal
Operasyon
2-3 saat
Ağrı
Minimal
İyileşme
5 Gün
Hast. Kalış
Yok
Pansuman
-
Korse
-

Erkeklerde Göğüs Protezi

Spor yapsa da hayalindeki göğüs kasına ulaşamayan, spor yapmayı hep ertelediği vakit ayıramadığı için göğüs kası yapmaya vakti olmayan, bazen de jinekomasti ameliyatına ek uygulanan ve erkekler için planlanan bir ameliyattır.

Küçük bir kesi ile göğüse muayene esnasında belirlenen yerlerden kesi açılarak protezler yerleştirilir ve kesi yerleri kapatılır.

erkek gogus
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  erkek gogus2

  Muayene esnasında hastanın şikayetleri, beklentileri dinlenir. Hastanın fiziki yapısına, boyuna, kilosuna, vücut tipine, yaşına, omuz genişliğine, bel çevresine bakılarak doktor tarafından bir protez aralığı belirlenir. Hastanın beklentileri dahilinde fotoğraf ve simülasyonlara olası sonuçlara bakılarak en uygun protez seçilir. Burada protezin doğal duracak olması ve kişinin fiziki özelliklerine uygun olması önemlidir.

  Bir diğer karar aşaması da protezin hangi plana koyulacağına karar verilir. Yani protezin kas altı dokuya mı, kas üstü dokuya mı yerleştirileceğine karar verilir. Karar verme aşamasında kişinin göğüs kaslarının yapısı, profesyonel spor hayatı, ve yaşı önemli faktörlerdendir.

  Hasta profesyonel sporcu ise ve göğüs dokusu yeterince varsa protezi kas üstü yerleştirmeyi tercih ediyoruz.

  Göğüs dokusunun az olduğu hastalarda kas altı plan tercih ediliyor.

  Çoğunlukla doğal durduğu ve protezi daha iyi gizleyerek daha doğal durduğu için kas altı planı tercih ediyoruz.

  Ameliyattan önceki günlerde doktorunuzun bırakmanızı istediği ilacınız varsa kullanmayı doktorunuzun belirttiği şekilde bırakmalısınız.( aspirin ve kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız doktorunuza mutlaka belirtmeli ve doktorunuzun belirttiği şekilde devam etmelisiniz.)

  Birkaç gün öncesinden tuz tüketiminin azaltılması ödem oluşumunu azaltacaktır.

  Ameliyattan önceki gece en son 12 de yemek yenilebilir ve su içilebilir. Ameliyat genel anestezi ile olacağı için en az 6 saatlik açlık ve susuzluk gerekmektedir. ( bu noktaya dikkat edilmediği takdirde ameliyatınız ertelenebilir iptal edilebilir.)

  Ameliyata gelirken jöle, sprey, deodorant, parfüm kullanmayınız.

  Peruk, küpe, yüzük, pircing çıkarılmalıdır. (vücudunuzda metal hiçbir aksesuar bulunmamalıdır.)

  1 gece önceden yanınıza ameliyat sonrasında ihtiyacınız olacaklar için bir çanta hazırlamalısınız. (bu çantada rahat kıyafetler yer almalıdır. Ameliyat sonrası giyeceğiniz kıyafetlerin göğüs kısmı sıkı olmamalıdır, giyinip çıkarırken zorlanabilirsiniz.. Önden düğmeli ve fermuarlı kıyafetler tercih edilmelidir. Rahat spor ayakkabılar  tavsiyelerimiz arasındadır.)

  Operasyon sabahı sizin için önceden ayırılmış odanıza yerleşir ve dinlenirsiniz. Bu sırada operasyon ile ilgili son hazırlıklarınız gerçekleştirilir. Doktorunuz ve asistanı sizi operasyon öncesi ziyaret ederler.

  Operasyonunuz için genel anestezinin verilmesi ile doktorunuz sizin önceden planlanan şekilde göğüs protezi estetiğine başlar.

  Operasyon bitiminde fotoğraf çekilir ve lokal anestezi uygulamanız gerçekleştirilir, pansumanlarınız yapılır. Ardından özel koruyucu korseniz giydirilir yavaşça uyandırılırsınız. Uyandırılmadan önce lokal anestezi uygulamaları konforlu uyanmanızı sağlar böylece uyanırken herhangi bir ağrı acı hissetmezsiniz.

  Odanıza geldikten sonra anestezinin sersemliğini birkaç saat içinde atarsınız. 3-4 saat sonra ılık ve hafif bir çorba içerek yemek yemeye başlarsınız.

  Ameliyat bitiminde siz daha uyanmadan özel korseniz giydirilmektedir. korsenizi 6-8 gün duş harici hiç çıkarmamalısınız. Opersayon sırasında diren koyulduysa 24 saat sonra çekilecektir. Ameliyat genel anestezi ile gerçekleşir, 1 gece hastanede kalınmaktadır.

  Ameliyattan sonraki hastanede kalış sürecinizde kuvvetli ağrı kesiciler ya da epidural anesteziler verileceği için rahatsız edici bir ağrı hissetmezsiniz. Hastaneden çıktıktan sonra 2-3 gün ağrı kesici ilaç konforlu geçirmeniz için destek olacaktır.

   Hafif morluk ve ödem olması normaldir. Kişinin vücudunun travmalara verdiği tepkilere bağlı olarak değişir ve geçicidir.

  İlk 5 gün istiharat gerekmektedir. Otururken, ayağı kalkarken, yürürken gerginlikler olabilir. Kesinlikle ağır kaldırmamalı, koşmamalı, göğüse darbe alınmamalıdır. Merak verici ve heyecanlı bir süreç olsa da özel korse çıkarılmamalıdır. İlk 2 gün duş alamazsınız.

  Doktorunuzun verdiği ilaçlar belirtildiği şekilde kullanılmalıdır.

  İlk kontrolünüz 3-5 gün sonradır.

  Bir haftadan sonra yürüyüş yapılabilir. İşe başlanabilir. Ağır işlerden kaçınarak günlük hayata dönebilirsiniz.

  Yüzme, dalma, kayak gibi ağır sporlar için 2 ayın dolmasını beklemek gerekir.

  Ameliyattan sonra 4-6 hafta boyunca özel korsenizi takmalısınız.

  18 li yaşlardan itibaren yapılabilmektedir.

  Cerrahi anlamda bir sınır olamamakla birlikte 60 lı yaşlardan itibaren yapılmamaktadır.

  Yeni nesil protezler kullanmaktayız ve çoğu ömürlüktür. Kullandığımız protezler ömür boyu garanti vermektedir.

  Daha büyük veya daha küçük boy talebiniz olursa ilerleyen yıllarda değişim yapılabilmektedir.

  Hastaların sık sorduğu sorulardan birisidir çünkü vücudunda, yüzünde estetik olarak başka düzeltmek istediği bir bölge varsa zaten anestezi almış uyuyorken ve ameliyat sonrası için bir haftalık bir dinlenme süreci ayarlamışken uyandıklarında birkaç estetik alanda iyileşmiş olmak cazip gelmektedir.

  Ameliyatların kombine yapılabilirliğine doktorunuz sizi muayene ederek kan değerlerinize, yaşınıza, sağlık durumunuza ve beraberinde yapılacak ameliyatın ihtiyacını göz önünde bulundurarak karar verir.

  Kombine ameliyatlarınızın birlikte yapılmasında doktorunuz bir sakınca görmüyorsa ve onaylıyorsa tek operasyonda yapılabilmektedir.

  Evet operasyon sırasında göğüs protezi yerleştirildikten sonra karın, bacak içi, simit bölgesinden liposuction yöntemi ile alınan yağlar kapalı ve steril bir ortamda biriktirilir ve özel işlemlerden geçirilerek saflaştırılır. Daha sonra steril bir enjektör ile göğüse transfer edilir. Transfer edilen yağda bol miktarda kök hücre vardır bu sayede transfer edildiği bölgedeki doku kalitesini, canlılığı, hacmi arttıracaktır. Bu yağların yüzde 40-60ı vücutta kalacak bir kısmı eriyecektir.

  Göğüs asimetrisinin olduğu hastalarda,

  Çok büyük implant seçilemeyen ancak daha volümü yüksek yapılı göğüsler isteyen hastalarda,

  Protezin farkedilme ihtimalini minimuma indirmek isteyen hastalarda,

  Protezde doğal bir görünüm seçip üst tarafını daha yapılı ve kaslı görünüm sağlamak için yağ dokusu ile dolgunlaştırmak isteyen hastalarda uygulanır.

  Avantajı hem istenmeyen yağlarınız azalmış olacak hem de göğüsleriniz daha da doğal bir görünümde olacaktır.

  error: İçerik korunmaktadır !!