Endoskopik Kaş Asma - Dr. Yavuz Özsular

Endoskopik Kaş Asma

Anestezi
Lokal / Genel
Operasyon
1-2 saat
Ağrı
1-2
İyileşme
5 Gün
Hast. Kalış
-
Pansuman
İnce Bant - 5 Gün
Korse
-

Endoskopik Kaş Kaldırma

Birisinin yaşını tahmin ederken ilk baktığımız yer göz çevresidir. Çünkü yaşlanma ilk kendini göz çevresi ile belli eder. Gözaltı, kaz ayakları, kaşlar, şakaklar, üst göz kapaklarında ince kırışıklıklar oluşması, sarkmalar yaşanması, hacim kayıpları, cildin gevşeme miktarı saniyeler içinde gözümüzün süzgecinden geçer ve bize tahmini bir yaş aralığı verir.

Kendine iyi bakan, genetik olarak iyi bir cilt yapısına sahip olan ve minimal estetik işlemlerden maksimum fayda üreten başarılı bir estetik cerrahı olan hastalar şanslıdır.

Endoskopik kaş asma işlemi de minimal girişim ve az iz ile maksimum faydanın görüldüğü başarılı estetik cerrahi operasyonlarındandır.

Endoskopik kaş asma ile saçlı deriden yaklaşık 1 cm’lik alandan girilerek kaş altı dokular derin plandan serbestlenip dokular yeni yerlerine adapte edilir. Böylelikle kaşlar daha kalkık daha dinamik, üst göz kapağı cildi daha gergin ve genç görünümüne kavuşacaktır.

endoskopik kas asma 3
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  Plastik Cerrahi Gençleşerek Yaş Almaktır.

  Op. Dr. YAVUZ ÖZSULAR

  endoskopik kas asma 2

  Bu operasyon 18 yaşından itibaren yapılabilir. Fakat genetik olarak aktarılan bir kaş düşüklüğü ya da bir deformasyon yoksa genç yaşlarda yapılmasını önermiyoruz.

  Genel olarak 35 yaşını geçmiş aşırı derecede deformasyonu olmayan kaş bölgesinde dinamiklik ve gençlik isteyen hastalara uygulanmaktadır.

  • Büyük kesiler olmaz.
  • İşlemden hemen sonra sosyal hayatınıza dönüş yapabilirsiniz.
  • İşlem yaklaşık 1-2 saat sürer
  • Ciltteki ince çizgiler yok edilir.
  • Cilde canlılık ve dirilik kazandırır.

  Doktorunuz görüşme sırasında beklenti ve şikayetlerinizi dinler. Fiziksel muayene ile sarkma derecenize, kaşlarınızın yapısına, yaşınıza, göz yapınıza, yüz hatlarının birbirine uyumuna, alın yapınıza, cilt altı doku kalınlığınıza bakarak size en uygun tedaviyi belirler.

  Tıbbi kayıt için değişik açılardan ve mimiklerle fotoğraflarınız çekilir. Fotoğraf ve simülasyon programları ile operasyon sonrası yaklaşık sonucunuz hakkında fikir sahibi olmanız sağlanır.

  Kullandığınız ilaçları doktorunuza belirtmeli, ameliyattan önceki günlerde doktorunuzun bırakmanızı istediği ilacınız varsa doktorunuzun belirttiği şekilde kullanmayı bırakmalısınız. (aspirin ve kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız doktorunuza mutlaka belirtmeli ve doktorunuzun belirttiği şekilde devam etmelisiniz.)

  Birkaç gün öncesinden tuz tüketiminin azaltılması ödem oluşumunu azaltacaktır.

  Ameliyattan önceki gece en son 12 de yemek yenilebilir ve su içilebilir. Ameliyat genel anestezi ile olacağı için en az 6 saatlik açlık ve susuzluk gerekmektedir. ( bu noktaya dikkat edilmediği takdirde ameliyatınız ertelenebilir iptal edilebilir.)

  Ameliyattan önceki gece yatmadan önce yüz temiz bir şekilde iyice yıkanmalı ve ameliyata gelirken kesinlikle makyaj yapılmamalıdır.

  Ameliyat sırasında tırnaklarda oje, cila olmamalıdır.

  Peruk, küpe, yüzük, pircing çıkarılmalıdır. (vücudunuzda metal hiçbir aksesuar bulunmamalıdır.)

  Büyük ihtimalle aynı gün evinize dönebileceksiniz. Bu yüzden yanınıza çanta hazırlamanıza gerek yoktur. Operasyona gelirken giyeceğiniz kıyafetleri dönerken de giyeceğinizi farz edersek boyun kısmı geniş, önden fermuarlı kıyafetler giyinmeniz faydalı olacaktır.

  Operasyon sabahı sizin için önceden ayırılmış odanıza yerleşir ve dinlenirsiniz. Bu sırada operasyon ile ilgili son hazırlıklarınız gerçekleştirilir. Doktorunuz ve asistanı sizi operasyon öncesi ziyaret ederler.

  Operasyonunuz için genel anestezinin verilmesi ile doktorunuz sizin için kaş ve şakak bölgenizi şekillendirmeye başlar.

  Operasyon bitiminde yüzünüzün fotoğrafı çekilir,  bantlama yapılır ve yavaşça uyandırılırsınız. Ayrıca uyandırılmadan önce lokal anestezi uygulamaları ile konforlu uyanırsınız, herhangi bir ağrı acı hissetmezsiniz.

  Ameliyattan uyanırken herhangi bir ağrı acı hissetmezsiniz. İlk birkaç saat genel anestezinin etkisi ile hafif bir sersemlik hissetmeniz normaldir ve geçicidir.

  Yüzünüzde hafif bir gerginlik hissetmeniz normaldir.

  İlk birkaç gün ağrı kesici kullanmak süreci konforlu geçirmenizi sağlar.

  Ameliyat bitiminden yaklaşık 2-3 saat sonra şişlik ve ödem oluşumu başlayacaktır. Hemen hemen herkeste olur ve 3.günden sonra giderek azalır. Bu süreçte doktorun talimatları doğrultusunda soğuk uygulama yapılması sürecin daha hafif atlatılmasını sağlayacaktır. Morluk her hastada olmamakla birlikte cilt yapınıza ve cildinizin travmalara verdiği tepkilere bağlıdır.

  Ameliyattan 4-5 saat sonra hafif bir çorba içerek yemek yemeye başlayabilirsiniz.

  Genel olarak hastanede kalınmamaktadır, hasta kendini iyi hissediyorsa evine oteline gidebilmektedir.

  Hastaneden çıktıktan sonra ilk 1 hafta ağır işler yapmamalısınız. Uzun süreli yatak istirahati önermiyoruz. Hafif yürüyüşler yaparak gezebilirsiniz, başınız gölgede kalacak şekilde güneşlenebilirsiniz, çoğunlukla dinlenir pozisyonda olmalısınız.

  Bandajlar çıkana kadar ilk 5-7 gün ılık suyla kısa süreli(10-15dk) duş alınmalıdır, yüz yıkanırken kaş ve şakak bölgesine sert ve ovalayıcı hareketlerden kaçınılmalıdır.

  Operasyon sonrası başınızı havada tutmanız şişliklerin daha hızlı inmesini sağlar.

  7-10 gün sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz.

  Lens kullanımına 1 hafta sonra başlanmalıdır.

  Ameliyattan sonraki ilk 15 gün yüze herhangi bir işlem yapılmamalıdır.

  İlk 10 gün kaşlarınızı zorlayıcı aşırı mimik içeren hareketlerden uzak durmalısınız.

  3-6 ay sonra kaşlarınız son şeklini alır.

  Operasyon ortalama 1-2 saat sürmektedir. Planlanan ek bir işlem varsa süre uzayabilmektedir.

  Cerrahi olarak dokular derin plandan yeni yerlerine adapte edildiği için sonuçlar etkili ve kalıcıdır. Şunu da belirtmekte fayda var ki hiçbir operasyon yaşlanmanızı durduramaz, siz bu operasyon ile 10-15 sene geriye giderek yaş alma sürecine tekrardan dahil olursunuz.

  Saçlı deri içerisinde endoskop yardımı ile küçük kesiler açılarak yapılacağı için izler saçlı deri içerisinde kalacaktır. 

  İp ile yapılan kaş asma uygulamaları daha kısa süreli ve daha yüzeysel sonuçlar sunar.

  Endoskopik kaş asma cerrahisi kaş ve çevresindeki dokulara daha derin plandan ve cerrahi temelli yaklaşıldığı için daha uzun süreli ve etkili sonuçlar vadeder.

  error: İçerik korunmaktadır !!