Penis Büyütme ve Kalınlaştırma - Dr. Yavuz Özsular

Penis Büyütme ve
Kalınlaştırma

Anestezi
Genel
Operasyon
1-2 Saat
Ağrı
2
İyileşme
10 Gün
Hast. Kalış
1 Gece
Pansuman
5 Gün
Korse
-

Penis ve Penis Algısı

Penis erkeklerde boşaltım sisteminin ve üreme sisteminin bir organıdır.

Boşaltım sistemi ile idrarı dışarı atarken, üreme sistemi ile spermi barındıran meninin dışarı atılmasını sağlar.

Penisin boyu ve algısı, etnik kökene ve ırka göre değişmektedir. Kongo 18 cm penis uzunluğu ortalamasına sahipken, Güney Kore’de bu ortalama 9,6 cmdir.

İdeal penis boyu bilimsel olarak 9-16 cm arasıdır. Normal halindeyken 3-9 cm arasında değişen penis, ereksiyon ile 13-16cm uzunluğa ulaşır. Kalınlığı 4-5 cm’dir.

erkek penis estetigi
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  Başlıca ülkelerin ortalamalarından örnekler verecek olursak: Kolombiya:17,03 cm, Brezilya:16,01 cm, Danimarka:15,8 cm, Meksika 15,1 cm, İsveç:14,8 cm, İngiltere:13,9 cm, İspanya:13,8 cm, Rusya:13,2 cm, Portekiz: 13,1 cm

  Türkiye’de penis boyu ortalaması 13,9 cm’dir.

  Ülkeler arası ortalamalar bu kadar fark ederken, penise olan bakış açısı, algısı, uzunluğu, kalınlığı da fark etmektedir.

  Bazen hastalar küçük olan penislerinin boyunu uzatmak için bazense daha uzun ve kalın bir penise sahip olmak için başvurmaktadır.

  Penis büyütme ameliyatında penis kökündeki süspansuar bağı kesilerek 1,5 – 2 cmlik bir manevra sağlar. Penisin derin asıcı bağı, penis kökünü yani penisin leğen kemiğine bağlar. Bu bağ güçlü bir bağdır. Penis uzatma için, bu bağın bir kısmı kesilerek serbestleştirilir. Bu serbestleştirme oranı genellikle %80 civarıdır. Bu serbestlemeden sonra penisin kasık içerisindeki kısmı dışarı doğru hareket eder ve böylece uzama sağlanmış olur. Bu bağın serbestlenmesinin penise ya da cinsel fonksiyonlara bir zararı yoktur. Penisin ereksiyondaki dikliği bu bağın serbestlenmesine bağlı olarak zarar görmez.

  Günümüzde penisi içeriden açıp müdahale edilerek büyütebilen bir cerrahi ya da teknoloji yoktur. Bulunması halinde Dünya üzerinde en ses getiren ve muhtemelen en çok gerçekleştirilen uygulamalardan olacaktır. Şu an uygulanan penis büyütme ameliyatı penisi tam olarak uzatmamakta, uzamış hissi vermektedir. Bu operasyon için başvuran hastalar peniste 2cmlik bir değişikliğin çok şey ifade ettiğini dile getirmektedir.

  Ayrıca pubik bölge adı verilen bölgeden liposuction ile yağ alınarak penisin boyu 0,5cm- 2cm kadar daha uzun gösterilir.

  Penis büyütme ameliyatlarında hastanın isteğine penis şekline göre uzatma ve kalınlaştırma birlikte yapılabilirken bazen sadece uzatma veya sadece kalınlaştırma da planlanabilir.

  Penis uzatmanın aksine penis kalınlaştırma daha gerçekçi ve gözle görülebilen kalıcı sonuçları olan bir uygulamadır. Vücudun belli yerlerinden liposuction ile alınan yağlar çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra penis çevresine belli anatomik alanlara küçük noktalardan girilerek iz kalmadan yağ transferi yapılır.

  Doktorunuz görüşme sırasında beklenti ve şikayetlerinizi dinler. Ardından fiziksel muayene ile penisin boyu, kalınlığı, anatomik yapısı, eğrilik olup olmadığına bakılır. Ereksiyon (sertleşme) sorununun olup olmadığı sorulur.

  Hastanın burada gerçekçi beklentilere sahip olması ve doktor ile iletişimin tam sağlanabilmiş olması önemlidir. Örneğin ereksiyon halinde 11cm olan bir penisin boyunu 18 cm yapmak mümkün değildir. Penisin boyuna birkaç cm uzamış algısı kazandırılır.

  Doktorunuz muayene sonrasında penisin en iyi sonuca ulaşabileceği bir planlama yapar. Tedavi süreci, tedavinin sonuçları, ve tedavi sonrası dikkat edilmesi gerekenler detaylıca anlatılır.

  Doktorunuz rutin kan tahlilleri isteyecektir.

  Doktorunuzun kullanmanızı veya bırakmanızı istediği ilaç varsa belirtilen şekilde uygulayınız.

  Operasyondan 2 hafta önce sigarayı bırakmanız faydalı olacaktır.

  Operasyondan 1 hafta önce tuz tüketimini azaltmak ödem oluşumunu azaltacaktır.

  Ameliyattan önceki gece en son 12 de yemek yenilebilir ve su içilebilir. Ameliyat genel anestezi ile olacağı için en az 6 saatlik açlık ve susuzluk gerekmektedir. ( bu noktaya dikkat edilmediği takdirde ameliyatınız ertelenebilir iptal edilebilir.)

  Ameliyattan önceki gece yatmadan önce tüm vücut temiz bir şekilde  yıkanmalıdır(yaklaşık ….gün penis ve …. Bölgesine su değmemelidir.)

  Ameliyat sırasında tırnaklarda oje, cila olmamalıdır.

  Saçlarda jöle olmamalıdır.

  Peruk, küpe, yüzük, pircing çıkarılmalıdır. (vücudunuzda metal hiçbir aksesuar bulunmamalıdır.)

  1 gece önceden yanınıza ameliyat sonrasında ihtiyacınız olacaklar için bir çanta hazırlamalısınız. (bu çantada rahat kıyafetler yer almalıdır. Ameliyat sonrası giyeceğiniz kıyafetlerin bacak kısmı sıkı olmamalıdır, giyinip çıkarırken zorlanabilirsiniz.. Önden düğmeli ve fermuarlı kıyafetler tercih edilmelidir. Rahat spor ayakkabılar tavsiyelerimiz arasındadır.)

  Operasyon sabahı sizin için önceden ayırılmış odanıza yerleşir ve dinlenirsiniz. Bu sırada operasyon ile ilgili son hazırlıklarınız gerçekleştirilir. Doktorunuz ve asistanı sizi operasyon öncesi ziyaret ederler.

  Operasyonunuz için genel anestezinin verilmesi ile doktorunuz sizin önceden planlanan şekilde penisinize yeni şeklini ve boyutunu kazandırmaya başlar.

  Operasyon bitiminde penisinizin fotoğrafı çekilir ve lokal anestezi uygulamanız gerçekleştirilir, pansumanlarınız yapılır. Uyandırılmadan önce lokal anestezi uygulamaları konforlu uyanmanızı sağlar böylece uyanırken herhangi bir ağrı acı hissetmezsiniz.

  Operasyondan uyanırken konforlu bir şekilde ağrısız, acısız uyanırsınız.

  İlk birkaç saat genel anestezinin sersemliğini hissetmeniz normaldir ve geçicidir.  3-4 saat sonra ılık ve hafif bir çorba içerek yemek yemeye başlarsınız.

  Ameliyat genel anestezi ile gerçekleştiği için ağrı hissetmeniz mümkün değildir. Ameliyattan sonraki hastanede kalış sürecinizde ağrı kesiciler verileceği için rahatsız edici bir ağrı hissetmezsiniz.

  Opersayon sırasında diren koyulduysa 24 saat sonra çekilecektir. Ameliyat genel anestezi ile olduğu için 1 gece hastanede kalınmaktadır.

   Hastaneden çıktıktan sonra ilk 2-3 gün ağrılarınız olması normaldir, ağrı kesici ilaç bu süreci konforlu geçirmeniz için destek olacaktır. Doktorunuzun verdiği ilaçlar belirtildiği şekilde kullanılmalıdır.

  Ameliyat bitiminde size uygulanmış olan pansumanlarınızı 3-4 gün hiç çıkarmamalısınız. Pansumanlar ilk kontrol seansınızda doktorunuz tarafından açılacaktır.

  Kontrol seansına kadar pansumanlı bölgenizi ıslatmadan ılık ve kısa süreli duş alabilirsiniz.

  Hafif morluk ve ödem olması normaldir. Kişinin vücudunun travmalara verdiği tepkilere bağlı olarak değişir ve geçicidir.

  Ameliyat sonrası dengeli ve sağlıklı beslenmek, bitkisel ve hayvansal protein ağırlıklı gıdalara yönelmek, sigara içmemek daha çabuk toparlamanızı sağlayacaktır.

  Penis bölgesine kesinlikle darbe alınmamalıdır. Ameliyattan sonraki ilk 3 gün kesi yerlerinizde hafif leke şeklinde kanama olması normaldir, endişelenmenize gerek yok. Fakat kanamanın fazla olması durumunda doktorunuzu bilgilendirerek doktorunuza ve yakın bir sağlık kurumuna başvurmak gerekir.

  İlk 5 gün yatarak istiharate gerek yoktur. Bu süreci dinlenerek, güneşlenerek, hafif yürüyüşler yaparak geçirebilirsiniz. Otururken, ayağı kalkarken, yürürken gerginlikler olabilir. Kesinlikle ağır kaldırmamalı, koşmamalı, penise darbe alınmamalıdır. Merak verici ve heyecanlı bir süreç olsa da özel pansumanlar çıkarılmamalıdır.

  3-4 gün sonra muayene sırasında bandajlarınızı değiştiriyoruz ve  duş alımına izin veriyoruz.

  Bir haftadan sonra yürüyüş yapılabilir. İşe başlanabilir. Ağır işlerden kaçınarak günlük hayata dönebilirsiniz.

  15-20 gün sonra bacakların penisi sıkıştırmayacağı  hafif düzeyli esneme ve sporlar yapılabilir.

  3-4 hafta cinsel perhiz uygulanması istenir.

  2 ay sonra tamamen eski hayatınıza dönebilirsiniz.

  İlk 3 hafta normalden daha yukarıda, daha dik ve ödemli dururlar, doğal bir görünümü olmaz. 3 haftadan sonra ödemler inmeye, dokular kalıcı yerlerine yerleşmeye başlar. Penis  tam şeklini 3. ayda alır.

  Penis kalınlaştırmada penisin ödemler indikçe gerçek kalınlığı ortaya çıkacaktır. Uzun dönemde transfer edilen yağın %40-60 ı sizinle kalacaktır.

  Pubik bölgedeki ödemlerin inmesi de penisin son boyutunun ortaya çıkmasına yardımcı olur.

  Penis uzatmada kesi yeri penis kökünde ve kıvrımlı bölgesinden açılacaktır. Ve kanlanması iyi olan bu bölgenin yara yeri iyileşmesi kişiye bağlı olmak üzere genel olarak iyidir.

  Penis kalınlaştırmada ince enjeksiyonlar ile girişim yapılacağı için iz kalmayacaktır.

  Penis büyütme ameliyatı ile penisteki uzama ortalama 2-3 cmdir. Bu rakamlar hastaya ve gerçekleştirilen operasyon planına göre değişebilir.

  Kalınlaşma ile %25-35 arasındadır.

  Penisin boyutu denizdeyken, dinlenir pozisyondayken, duştayken, vücut ısınınca soğuyunca değişmekle birlikte ortalama 3-9cm arasındadır. Ereksiyon halinde ise penisin boyunun13-16cm arası olması ideal iken, 11-12 cm üzerinde olması normal kabul edilir. Ereksion halindeyken 7cmin altında olan penisler mikropenis olarak kabul edilir.

  Hasta için penisinin normal kabul edilen aralıklarda alt sınırlarda olması veya daha küçük olması can sıkıcı ve özgüven kırıcı olabilmektedir. Penis erkekler için sadece bir cinsel organ olmasının ötesindedir.

  Kadın hastalar vajinasının daraltılması veya güzelleştirilmesi gerektiğini daha rahat ifade ederken, erkekler için penisinin küçük olduğunu kabullenmek ve bunun için adım atabilmek daha cesaret isteyen bir süreçtir.

  Operasyonun hastanın cinsel performansı üzerinde bir etkisi yoktur. Hastanın cinsel performansında bir artma veya azalma yaşanmaz. Hastanın özgüveninin artması ile psikolojik olarak olumlu etkilenecektir. Bu da dolaylı olarak cinsel özgüveni ve performansı olumlu etkilemektedir.

  Operasyon sonrası idrar yollarına bir müdahale yapılmadığı için herhangi bir sıkıntı beklemiyoruz.

  Operasyon sonrası 3-4 hafta sonra cinsel hayatınıza dönebilirsiniz.

  Operasyon sonrası kanama, hafif dikiş açılması, enfeksiyon riski her operasyon sonrası görülebilecek genel ameliyat risklerindendir. Erken dönemde hafif yağ asimetrileri ve yağ toplanmaları görülebilir. Bunlar genellikle kendiliğinden düzelir ya da küçük müdahalelerle düzeltilebilir.

  Operasyon sadece penisin boyuna uzama manevrası ve kalınlaşma katmaktadır. Sperme, spermin kalitesine, miktarına olumlu ya da olumsuz hiçbir etkisi yoktur.

  Kısa penisin partnerinizi tatmin etmeyeceği veya tam tersi uzun penisin muhteşem bir cinsel performans sunacağı şeklinde bir genelleme yanlıştır. Cinsel ilişkide her iki partnerin arasındaki sevgi, ilişki, enerji, hormonal durum ve daha birçok faktör vardır.

  Olumlu ya da olumsuz bir cinsel hayatın tek sebebi penisin boyu, kadının vajina genişliği değildir.

  Elbette ki hasta penisini kısa buluyorsa ya da daha uzun, daha kalın olmasını arzuluyorsa doktoruna muayene olarak operasyon planlanabilmektedir.

  Operasyon sonrası erken dönemlerde bazı alanlarda his kaybı yaşanabilmekte ise de zamanla geçmektedir.

  18 yaşını geçmiş ameliyat olmasında bir engel olmayan, daha uzun ve daha kalın bir penis isteyen herkes yaptırabilir.

  Hastaların sıklıkla sorduğu sorudur, çünkü bir operasyona zaman, maliyet, vakit ayırmışken ve hazır anestezi almışken bütün olarak estetik bir iyileşmeden geçmek hastalar açısından çok karlıdır.

  Doktorunuz talebiniz halinde sağlık durumunuza bakarak, ihtiyacınıza göre değerlendirecek ve planlamaya dahil edecektir.

  Bu estetikle birlikte en çok planlanan vücut şekillendirme ve özellikle karın bölgesinden liposuction ile yağ alınmasıdır.

  Lokal, spinal ve genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Yapılan işlemin detayına, süresine ve cerrahi girişime bağlı olarak değişir. Genel olarak hastalar kendilerini daha rahat hissettikleri için genel anestezi tercih edilir.

  Penisin boyunda meydana gelen uzama kalıcıdır ve ömür boyu sizinledir. Normal bir insanın penisinin yaşlanma süreci ile aynı süreci yaşarsınız.

  Penisin kalınlığı transfer edilen yağ ile artmaktadır. Diğer yağ transferi uygulamalarındaki gibi transfer edilen yağın bir kısmı erimekte ve yaklaşık %40-60’ı kalmaktadır. İlerleyen uzun dönemde tekrardan kalınlaştırmak için yağ transferi mümkündür.

  Penisinde biraz daha kalınlık, dolgunluk ve canlılık isteyen hastalar için planlanmaktadır. Transfer edilen yağın bir kısmı erimektedir bir kısmı kalmaktadır.

  Ayrıca burada hem dolgunluk kalınlık sağlanmış olurken hem de kök hücrenin mucizevi etkilerinden faydalanılmış olur.

  Liposuction ile vücudun herhangi bir bölgesinden(karın, bel çevresi, basenler..) alınan bir miktar yağ kapalı sistem ile hava ile temas etmeden özel işlemlerden, filtrelerden geçirilir ve kök hücreden zengin yağ elde edilir.

   Kök hücreden zengin yağ transferi hacim kaybı yaşayan bir cilde uygulandığı zaman cilt altı volüm saflaştırılmış yağ ile sağlanırken, yağ içerisindeki kök hücreler cilde gençlik ve canlılık sağlar. Kendi dokunuz diğer dokularla bağ kurup adapte olduğu için kontür geçişlerinde doğal bir harmoni yakalanır.

  Transfer edilen yağın bir kısmı vücut tarafından emilir. %40- %60 ı uzun süreler sizinle cilt altında kalır.

  Kök hücreler doku onarımını, hücre yenilenmesini sağlayan ajanlardır. Transfer edildikleri bölgeye uyum ve yerleşme sürecini tamamladıktan sonra, cilt altı hasarları tespit edip onarıma başlayacaklardır.

  Kişinin kendi dokusu olduğu için doku reddi ve alerji riski çok azdır.

  Penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonları da diğer cerrahi operasyonlar gibi tecrübe, doğru planlama ve özenli cerrahi gerektirmektedir. Özenli cerrahi yapılmadığında ödemler indikçe peniste şekil bozuklukları meydana gelmeye başlar. Peniste yukarıya dönme, penis sırtında kamburluk, gömülü penis benzeri görünümler, penis gövdesinin eşit kalınlaşmaması ve buna bağlı düzensizlikler, yara izlerinin belirgin ve kötü olması istenmeyen durumlardır.

  Operasyondan 6 ay sonra penis üzerinde düzeltmeler yapmak ve şekil bozukluklarını onarmak mümkündür. Düzeltme operasyonları ödem inmeden ve penis son şeklini almadan yapılmamalıdır.

  error: İçerik korunmaktadır !!