Temporal Lift - Dr. Yavuz Özsular

Temporal Lift

Anestezi
Genel
Operasyon
1-2 saat
Ağrı
2
İyileşme
7 Gün
Hast. Kalış
1 Gece
Pansuman
İnce Bant - 5 Gün
Korse
-

Temporal Lift

Kaşlar yaşlanma sürecini ele veren ilk bölgelerden biridir ve yerçekiminin de etkisi ile aşağı doğru hacim almaya başlar. Aşağı doğru hacim almış kaşlar;

 gözlerin ve bakışların üzerinde baskı oluşturur,

 daha yorgun endişeli mutsuz bir görünüme neden olur,

yaşın olduğundan büyük görünmesine neden olur,

şakakların daha basık ve sarkmış görünmesine neden olur.

Temporal lift ameliyatı ile saç içinden 1 cm lik kesiden endoskopik kamera ile girerek deri altından ilerlenir. Temporal(şakak) bölgesindeki yapılar derin planda serbestlenir, sonrasında kaş ve şakak yeni yerine sabitlenir.

Temporal lift şakak bölgesinde çok fazla cilt sarkması olmayıp kaş ve şakak bölgesinin aşağı pozisyonda yer aldığı hastalara uygulanan etkili ve kalıcı bir işlemdir.

temporal lift
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  temporal lift 2

  Bu operasyon 18 yaşından itibaren yapılabilir. Fakat genetik olarak aktarılan bir kaş düşüklüğü ya da bir deformasyon yoksa genç yaşlarda yapılmasını önermiyoruz.

  Genel olarak 35 yaşını geçmiş aşırı derecede deformasyonu olmayan hastalara uygulanmaktadır.

  Doktorunuz görüşme sırasında beklentilerinizi, şikayetlerinizi, operasyon ve işlem öykülerinizi dinler. Yaşınız, sarkma dereceniz, yüz yapınız, kaşlarınızın konumu, göz yapınız, cilt kaliteniz, beklentileriniz doktorunuzun ameliyat planlamasında önemli kriterlerdir.

  Tıbbi kayıt ve planlama için yüzünüzün değişik açılardan fotoğrafı çekilir. Fotoğraf ve simülasyon programları ile operasyon sonrası kaşlarınızın ve şakaklarınızın yaklaşık sonucu hakkında fikir sahibi olmanız sağlanır. Doktorunuz operasyon süreci ve sonrası hakkında detaylı bilgilendirme yapar.

  Ameliyattan önceki günlerde doktorunuzun bırakmanızı istediği ilacınız varsa kullanmayı doktorunuzun belirttiği şekilde bırakmalısınız.

  Birkaç gün öncesinden tuz tüketiminin azaltılması ödem oluşumunu azaltacaktır.

  Ameliyat genel anestezi ile olacağı için en az 6 saatlik açlık ve susuzluk gerekmektedir. (bu noktaya dikkat edilmediği takdirde ameliyatınız ertelenebilir iptal edilebilir.)

  Ameliyata gelirken kesinlikle makyaj yapılmamalıdır.

  Ameliyat sırasında tırnaklarda oje, cila olmamalıdır.

  Peruk, küpe, yüzük, pircing çıkarılmalıdır. (vücudunuzda metal hiçbir aksesuar bulunmamalıdır.)

  Büyük ihtimalle aynı gün evinize dönebileceksiniz. Bu yüzden yanınıza çanta hazırlamanıza gerek yoktur. Operasyona gelirken giyeceğiniz kıyafetleri dönerken de giyeceğinizi farz edersek boyun kısmı geniş, önden fermuarlı kıyafetler giyinmeniz faydalı olacaktır.

  Operasyon saatinden önce sizin için ayırılmış odanıza yerleşir ve dinlenirsiniz. Bu sırada operasyon ile ilgili son hazırlıklarınız gerçekleştirilir. Doktorunuz ve asistanı sizi operasyon öncesi ziyaret ederler.

  Operasyonunuz için genel anestezinin verilmesi ile doktorunuz sizin için temporal bölgenizi şekillendirmeye başlar.

  Operasyon bitiminde yüzünüzün fotoğrafı çekilir,  bantlama yapılır ve yavaşça uyandırılırsınız. Ayrıca uyandırılmadan önce lokal anestezi uygulamaları ile konforlu uyanırsınız, herhangi bir ağrı acı hissetmezsiniz.

  Ameliyattan uyanırken herhangi bir ağrı acı hissetmezsiniz. İlk birkaç saat genel anestezinin etkisi ile hafif bir sersemlik hissetmeniz normaldir ve geçicidir.

  Yüzünüzde hafif bir gerginlik hissetmeniz normaldir.

  İlk birkaç gün ağrı kesici kullanmak süreci konforlu geçirmenizi sağlar.

  Ameliyat bitiminden yaklaşık 2-3 saat sonra şişlik ve ödem oluşumu başlayacaktır. Hemen hemen herkeste olur ve 3.günden sonra giderek azalır. Bu süreçte doktorun talimatları doğrultusunda soğuk uygulama yapılması sürecin daha hafif atlatılmasını sağlayacaktır. Morluk her hastada olmamakla birlikte cilt yapınıza ve cildinizin travmalara verdiği tepkilere bağlıdır.

  Ameliyattan 4 saat sonra hafif bir çorba içerek yemek yemeye başlarsınız.

  Genel olarak hastanede kalınmamaktadır, hasta kendini iyi hissediyorsa evine oteline gidebilmektedir.

  Hastaneden çıktıktan sonra ilk 1 hafta ağır işler yapmamalısınız. Nabzınızı yükseltecek hareketler yapmamalısınız.

  Uzun süreli yatak istirahati önermiyoruz. Hafif yürüyüşler yaparak gezebilirsiniz, başınız gölgede kalacak şekilde güneşlenebilirsiniz, çoğunlukla dinlenir pozisyonda olmalısınız.

  Bandajlar çıkana kadar ilk 5-7 gün duş alınırken, yüz yıkanırken kaş ve şakak bölgesine hassas davranılmalıdır Duş ılık suyla 10-15 dk (kısa süreli) olmalıdır.

  Operasyon sonrası başınızı havada tutmanız şişliklerin daha hızlı inmesini sağlar.

  7-10 gün sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz.

  Lens kullanımına 1 hafta sonra başlanmalıdır.

  Ameliyattan sonraki ilk 15 gün yüze herhangi bir işlem yapılmamalıdır.

  İlk 5-7 gün kaşlarınızı zorlayıcı aşırı mimik içeren hareketlerden uzak durmalısınız.

  2-3 ay sonra kaşlarınız, şakaklarınız  son şeklini almaya başlar.

  Operasyon ortalama 2-3 saat sürmektedir. Planlanan ek bir işlem varsa süre uzayabilmektedir.

  Cerrahi olarak derin planlardan sağlam dokulara asma işlemi uygulandığı için sonuçlar etkili ve kalıcıdır. Şunu da belirtmekte fayda var ki hiçbir operasyon yaşlanmanızı durduramaz, siz 10-15 sene geriye giderek yaş alma sürecine tekrardan dahil olursunuz.

  İzler saçlı deri içerisinde ve küçük kesilerle gerçekleştirildiği için dışarıdan bakıldığında fark edilen bir iz olmayacaktır.

  error: İçerik korunmaktadır !!