J PLAZMANIN ZORLU OLDUĞU BÖLGELER - Dr. Yavuz Özsular

J PLAZMANIN ZORLU OLDUĞU BÖLGELER

J PLAZMANIN ZORLU OLDUĞU BÖLGELER

Bu konuda hiç zorlanmadan j plazmanın en zorlu olduğu bölgeye iç bacaklar diyebiliriz. İç bacaklar genel olarak vücutta ilk gevşeyen ve sporla da toparlanması en zor bölgelerdir.

Liposuction uygulamalarında yeterince tecrübeli olamayan ellerde yapılan en büyük hata iç bacaklardan fazla miktarda yağ almaktır. İç bacaklar konum olarak da kasların yeterince güçlü olmadığı ve cildin gevşek olduğu bir bölgedir. Fazla miktarda yağ alındığında cildin altı birden boşalır ve sallanan pörsümüş bir cilt oluşur. Sarkmış bir iç bacak ile karşı karşıya kalındığında tedavi olarak j plazma uygulanmak için geç kalınmıştır.

İç bacaklarda gevşeklik varsa liposuction ile gerekli miktarda yağ alındıktan sonra j plazma ile desteklenmelidir. Liposuction ile fazla yağ alındıktan sonra j plazma ile cilt sıkılaştırması sağlanmalıdır.

İç bacaklarda j plazma ile ne kadar sıkılaşma sağlanır dediğinizi duyar gibiyim. Bu aşamada hastalarıma ameliyat için acele etmemiz yönünde tavsiye veriyorum. Ameliyatı 2-3 ay sonrasına planlamayı, hastalarıma da bu zaman diliminde disiplinli bir şekilde spor yaparak ameliyata katkıda bulunmalarını tavsiye ediyorum.

İç bacaklarda liposuction ile yağ alındıktan sonra j plazma uygulanması; bacağın hacim olarak küçülürken cildin de elastikiyetini koruyarak sıkılaşmasını sağlamaktadır. Fakat sonuçları hastadan hastaya en çok değişen bölge iç bacak bölgesidir. Çünkü kimi hastada gevşeklik yüz güldürücü bir şekilde tedavi olurken, kimi hastanın sıkılaşma arzusuna yeteri kadar cevap verememektedir.

error: İçerik korunmaktadır !!