Yüze Botoks - Dr. Yavuz Özsular

Yüze Botoks

Anestezi
Anestezik Krem
Operasyon
15 dk.
Ağrı
1
İyileşme
-
Hast. Kalış
-
Pansuman
-
Korse
-

Yüzüme Botoks Hangi Yaşlarda Ne Amaçla Yaptırmalıyım?

İlk botoks 20’li yaşların sonları, 30’lu yaşların başlarında yaptırılmaktadır. Ciddi bir kırışıklık ya da deformasyon yoksa önceki yaşlarda önermemekteyiz.

MİNİMAL (BABY BOTOKS)

İlk yapılan botokslar minimal dozda ve önleme amaçlıdır. Kırışıklar ince çizgiler şeklinde daha yeni başladığında yapılan botoks uygulamasıdır. Kası tamamen bloke etmez. Kırışıklığa yol açacak kasın hareketini kısıtlayarak ince çizgi oluşumunu önler. Genellikle 25-35 yaş arası yapılan botoks uygulamasıdır. Mimikler engellenmeden, yüz donuk bir ifade almadan ince çizgilerin derinleşip kırışıklıkların oluşması önlenir. Botoksun etkisi ortalama 6 aydır. Düzenli uygulandığında yılda 1 kez tekrarlanması yeterlidir.

MÜDAHALE BOTOKSU

35-45 yaş arası yapılan botoks müdahale amaçlıdır. Donuk ve şaşkın bir ifade olmadan mermer gibi pürüzsüz ve çizgisiz bir tenim olsun, yaşımı söylediğimde iltifatlar almak istiyorum diyorsanız müdahale botoksuna ihtiyacınız var demektir. Bu yaşlardaki botoksun uygulanma miktarı kişinin ihtiyacına bağlıdır. Öncesinde ince kırışıklık oluşumuna karşı minimal botoks yapıldıysa daha yüzeysel ve ince çizgilerle karşılaşıyoruz. Botoksun etki süresi 6 aydır. Düzenli yaptırımlarda kas hafızası ve kasılması alışmakta ve etki süresi 1 yıla kadar çıkmaktadır.

TEDAVİ EDİCİ BOTOKS

45 yaş ve üzeri hastalarda yapılan botoks uygulaması artık tedavi edici amaçlıdır. Beraberinde ek müdahalelerle sonuçlar daha etkili ve uzun süreli olmaktadır.

yuze botoks
yuze botoks 2
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

    Uygulama sonrası yüzünüzü ovalamayın. Sıcak su ile yıkamayın. Uygulama sonrası şişlik ve morluk beklenmiyor. Mümkünse ilk gün yastık ile uyuyun. Günlük hayatınıza hiçbir aksaklık yaşamadan devam edebilirsiniz.

    Botoks çok ince özel iğne ucu ve enjektörler ile yapılmaktadır. Hiçbir ağrı ve acı hissetmeyeceğinizi söylemek doğru değildir. Hastalar çok hafif ve anlık bir ağrı hissettiklerini belirtmekte ve bu ağrıyı sinek ısırığı şeklinde tarif etmektedirler. Çoğu hasta lokal anesteziye ihtiyaç duymadan yaptırdığını ifade etmektedir. Elbette ki ağrı eşiği herkes için farklıdır ve ağrıya daha duyarlı hastalar için öncesinde lokal anestezi etkili kremler kullanılmaktadır.

    Kontrol seansının amacı botoksunuzun tam tutup tutmadığını ve simetrisini kontrol etmek amaçlı yapılan görüşmedir. 10 gün sonra yapılır. Küçük düzeltmeler, oynamalar bu seans ile mümkündür.

    error: İçerik korunmaktadır !!