Prp - Dr. Yavuz Özsular

Prp

Anestezi
Anestezik Krem
Operasyon
30-45 dk
Ağrı
1/5
İyileşme
1-2 Gün
Hast. Kalış
-
Pansuman
-
Korse
-

Prp (Platelet Rich Plasma)

Kişinin vücudundan (genel olarak kolda kan alınan damardan alınır) alınan az miktarda kanın santrifüj edilerek plazmasından ayrıştırılır ve plateletten zengin kısım alınır ve özel işlemlerden geçirilir. Elde edilen sıvı yüksek miktarda büyüme faktörü içermektedir. Mikro enjeksiyon yöntemi ile tekrardan kişinin ihtiyacı olan bölgelere verilir.

Prp Uygulamasının Avantaları

İçerdiği büyüme faktörleri ile;

 • Yara yeri iyileşmesine katkı sağlar,
 • Cilt altı dokuya katkı sağlar,
 • Cilt altı kök hücrelere destek sağlar,
 • Saç köküne destek sağlar,
 • Cildin yapılanmasına destek olur.
prp
yavuz ozsular sorun

Doktorunuza Sorun...

  prp 3
  prp 2

  Prp uygulamasında kök hücre yoktur. Kök hücreler estetik ve güzellik amaçlı liposcution ile vücuttan yağ alınarak özel işlemlerden geçirilerek elde edilir.

  Prp uygulamasında kök hücreleri destekleyen büyüme faktörleri vardır.

  Prp uygulamasında kanınız alınır santrifüj edilir belirli işlemlerden geçirilir ve tekrar size transfer edilir. Fakat detaylar transfer edilen sıvıdaki büyüme faktörlerinin miktarını, kalitesini belirler.

  Prp için alınan hava ile temas etmeden vakumlu kan özel kaliteli prp tüplerine aktarılmalıdır. Aksi takdirde kanın hava ile temasında pıhtılaşma faktörleri devreye girdiği için istenilen sonuç elde edilemeyecektir.

  Prp’ de ilk santrifüj ayarı önemlidir. Dakikası, devir hızı başarıyı belirleyen en önemli detaylardandır; çünkü plasma bu işlemden sonra kandan ayrışmaktadır.

  Plasma dikkatlice kan ile karışmadan ayrılmalı ve sonraki aşamaya geçilmelidir.

  En son elde edilen sıvı kıymetlidir ve yüksek miktarda büyüme faktörü içermektedir. Bu sıvı kısa süre içinde enjeksiyon ile ihtiyaç duyulan bölgelere uygulanmalıdır.

  Kanınızın alınması ile uygulamanın yapılması arasında 15 dakikalık bir hazırlık süresi vardır. İşlem süresi ortalama 10-15 dakikadır. Toplamda 30 dakika sürmektedir.

  Prp uygulaması sıklığı ihtiyaca göre değişir.

  İlk uygulamalarda seansların arasında yaklaşık 20-30 gün beklemek gerekmektedir.

  Düzenli rutin uygulamalarda 3 ay ara verilerek seanslar planlanmaktadır.

  Kişinin kendi kanından elde edilmiş kendi doku maddeleri olduğu için alerji riski minimumdur. Basit ve güvenilir bir uygulamadır.

  Kan alınırken anlık ve küçük bir ağrı hissedersiniz.

  Uygulama çok ince uçlu enjektörler ( 30 gauge) ile yapılmaktadır.

  Bazı hastalar bunu sinek ısırığı şeklinde tariflemekte ve anestezik kreme ihtiyaç duymadıklarını belirtmektedir.

  Bazı hastaların ağrıya duyarlılıkları daha fazladır ve işlemi konforlu geçirmeleri için öncesinde anestezik etkili kremler sürülmektedir.

  Sadece yüze yapılan uygulamalarda yaklaşık 10cc (bir tüp kan) alınması yeterli olmaktadır.

  Prp uygulaması sonrası günlük hayatınıza devam edebilir, işe gidebilirsiniz.

  Uygulama sonrası ilk 3 saat ağır makyajdan kaçınmanızı, güneş koruyucu kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

  Küçük morluklar nadiren de olsa olabilmektedir ve geçicidir. Bu süreçte güneşe dikkat etmeniz ve güneş koruyucu kullanmanız gerekmektedir.

  Prp uygulamasında detaylar önemlidir ve cildinize aktarılan büyüme faktörlerinin miktarını kalitesini belirlemektedir. Alanında uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmelidir.

  Doktorunuz tarafından muayene edilmeli ve ihtiyacınıza yönelik bir tedavi prosedürü belirlenmelidir. Tek seansla mucizevi sonuçlar beklemek doğru olmayacaktır. Prp uygulaması ortalama 3-6 seans arası değişmektedir.

  error: İçerik korunmaktadır !!